Zwycięstwo po raz czwarty

W IV kolejce siedleckiej ligi okręgowej, Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjeździe Wektrę Zbuczyn 2:1(0:1) po bramkach Łukasza Supleńskiego i Piotra Osiala.

W tym spotkaniu podopieczni Rafała Marcyniuka musieli mierzyć się nie tylko z solidną defensywą rywali(bez straty gola w trzech meczach), ale również z fatalnym placem, który znacznie utrudniał sposób konstruowania akcji preferowany przez Podlasie. Co zrozumiałe szybciej w tych warunkach odnaleźli się zawodnicy ze Zbuczyna. Tuż po upływie dziesięciu minut szybkie wznowienie z autu i ostre dośrodkowanie wzdłuż bramki zaskoczyło całą defensywę Sokołowian. Bezradnego Konrada Kotowskiego pokonał Kamil Bobryk. Zdobycie prowadzenia zmieniło pomysł na grę Wektry. Od tej pory gospodarze wyraźnie nastawili się na kontrę. Chociaż wyrażenie „na kontrę” jest chyba delikatnym nadużyciem, bo w większości było to wybijanie futbolówki na uwolnienie. Goście za wszelką cenę próbowali wyrównać, ale mimo kilku okazji żadna z nich nie zakończyła się trafieniem. Szansę mieli Dawid Kobus, Paweł Buczyński, czy Łukasz Supleński. Szczególnie groźne były długie podania za plecy stoperów posyłane przez środkowych pomocników. Do wyrównania mógł doprowadzić także Łukasz Buczyński, ale jego kąśliwe uderzenie z kilkunastu metrów wyłapał bramkarz.

Obraz gry w drugiej odsłonie był bardzo podobny do tego sprzed przerwy. Na szczęście wystąpiły dwie istotne różnice. Po pierwsze Podlasie w końcu napoczęło rywali, a ci w miarę upływu czasu opadali z sił. Na wyrównanie trzeba było czekać do ostatniego kwadransa. Wtedy to dobra akcja lewą stroną boiska Dawida Kobusa i jego ostra centra wymusiła fatalny błąd golkipera ze Zbuczyna. Dzięki złej interwencji piłkę z kilku metrów do siatki wpakował Łukasz Supleński. Już w następnej akcji goście objęli prowadzenie. Znakomite dośrodkowanie Przemka Głowacza wykorzystał zamykający akcje na długim słupku Piotr Osial. Od tej pory przyjezdni całkowicie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Wynik mógł być wyższy, ale znów w kluczowych momentach zabrakło zimnej krwi.

Wektra Zbuczyn – Podlasie Sokołów Podlaski 1:2(1:0)
Bramki: Łukasz Supleński 76’(as. Kobus), Piotr Osial 78’(as. Głowacz)
Podlasie: Kotowski – Horowicz, Fabisiak, Klimczuk – Ł. Buczyński(74’Goś), Supleński(85’Steć), Siedlecki, Kobus(90’Przybyszewski) – Osial, Głowacz, P. Buczyński(46’Komycz)

Updated: 27 sierpnia 2018 — 21:56
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme