Zryw bez szans

W XVIII kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na własnym boisku Zryw Sobolew 4:1(2:0). Dublet zaliczył Łukasz Supleński, natomiast po jednym trafieniu zanotowali Kacper Komycz i Przemek Głowacz.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Podlasia. Efektem tego były dwa gole, które padły jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa. Najpierw dwójkową akcje na prawej stronie boiska pomiędzy Fabisiakiem a Kobusem skutecznie wykończył Kacper Komycz. Pomocnik będąc w polu karnym łatwo ograł obrońcę i nie dał szans bramkarzowi rywali. Pięć minut później rzut rożny dla gości był początkiem akcji bramkowej… gospodarzy. Przed własną szesnastką futbolówkę przejął Dawid Kobus. Wraz ze skrzydłowym do szybkiego ataku popędzili Paweł Buczyński, Przemek Głowacz i Łukasz Supleński. Całą akcję skutecznie zamknął ten ostatni. W tej kontrze było tempo, wizja, precyzja i chęć znalezienia lepiej ustawionego partnera. Prowadzenie uspokoiło podopiecznych Rafała Marcyniuka, którzy do końca pierwszej połowy już nie stworzyli żadnej klarownej sytuacji. Tuż przed przerwą przyjezdni mogli zdobyć kontaktowego gola, ale jedenastki nie wykorzystał Michał Wiśnioch. Rzut karny w świetnym stylu obronił Konrad Kotowski.

Druga odsłona ponownie rozpoczęła się od mocnego uderzenia Sokołowian. W 50 minucie prostopadłe podanie od Pawła Buczyńskiego do Łukasza Supleńskiego przyniosło trzecie trafienie. Supleński w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Podlasie szukało kolejnych goli, ale Przemek Głowacz nie miał dobrego dnia. Najlepszy strzelec drużyny najpierw trafił w słupek, a później w poprzeczkę. Mimo gorszej skuteczności tak wyborowy snajper trzy razy nie mógł się pomylić.  Wykorzystał dobre podanie wzdłuż bramki od Mateusza Wierzbickiego i zdobył swoją 25 bramkę w sezonie. W doliczonym czasie gry faul Piotra Domańskiego na jednym z rywali dał kolejną jedenastkę gościom. Tym razem Kotowski nie był w stanie skutecznie interweniować. Honorowego gola zdobył Marek Górski.

Podlasie Sokołów Podlaski – Zryw Sobolew 4:1 (2:0)

Bramki: Łukasz Supleński 15’, 50’, Kacper Komycz 10’, Przemek Głowacz 83’

Asysty:

1:0 – Dawid Kobus

2:0 – Przemek Głowacz

3:0 – Paweł Buczyński

4:0 – Mateusz Wierzbicki

Podlasie: Konrad Kotowski – Daniel Klimczuk, Karol Przybyszewski, Łukasz Buczyński – Piotr Osial(62’Piotr Domański) , Hubert Fabisiak(87’Michał Adamczuk), Kacper Komycz(79’Mateusz Wierzbicki), Dawid Kobus(75’Łukasz Parzonka) – Paweł Buczyński(61’Paweł Piotrowski), Łukasz Supleński(71’Jakub Nowotniak), Przemek Głowacz

Updated: 2 kwietnia 2019 — 09:38
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme