Zasłużona porażka

W VIII kolejce IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski przegrało na własnym terenie z MKS Przasnysz 0:4(0:2). Dominacja gości była widoczna przez cały mecz.

Pierwszy kwadrans był wyrównany, ale pod obiema bramkami działo się niewiele. Po średnich początkowych fragmentach goście zaczęli łapać swój rytm i od razu przełożyło się to na gole. Bocznym sektorem boiska przedarł się jeden z przasnyszan, dograł wzdłuż bramki do Patryka Piaseckiego, a ten pokonał bezradnego Jakuba Bielińskiego. Niestety od tego momentu na placu gry istnieli tylko przyjezdni. Kilka minut później uderzeniem głową do siatki trafił Tomasz Pragacz. Sokołowskiej defensywie udało się jeszcze obronić stały fragment gry, ale ponowne dośrodkowanie przyniosło już powodzenie. Gospodarze przed przerwą odpowiedzieli jedynie niezbyt groźnym uderzeniem z dystansu Piotra Osiala.

Druga odsłona pod względem ofensywy była jeszcze gorsza, bo bramkarz rywali był kompletnie bezrobotny. Zespół z Przasnysza prowadził grę a przy tym w pełni kontrolował wynik. Do korzystnego rezultatu dołożyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Michał Pragacz, natomiast wynik ustalił Maciej Smoliński wykańczając ostrą wrzutkę jednego z kolegów.

Niestety o występie podopiecznych Rafała Marcyniuka nie można napisać nic pozytywnego. Był to zdecydowanie najgorszy mecz w sezonie. Pierwszy raz ani przez moment nie zepchnęli rywali do defensywy. Jest dużo do poprawy zarówno w fazie obrony jak i ataku. Okazją do tego będzie sobotni mecz z rezerwami Wisły Płock. Mamy nadzieję, że piłkarze podtrzymają dobrą dyspozycję na wyjazdach i pokażą, że są niewygodnym przeciwnikiem dla każdego.

Podlasie Sokołów Podlaski – MKS Przasnysz 0:4 (0:2)

Bramki: Patryk Piasecki 18’, Tomasz Pragacz 24’, Michał Pragacz 70’, Maciej Smoliński 81’

Podlasie: Jakub Bieliński – Karol Przybyszewski(60’Michał Piotrowski), Michał Panufnik(75’Adrian Czerski), Łukasz Buczyński – Łukasz Parzonka, Marcin Siedlecki, Hubert Fabisiak, Piotr Goś(65’Jakub Nowotniak) – Daniel Klimczuk(83’Łukasz Skwarek), Piotr Osial(77’Paweł Piotrowski), Przemek Głowacz

Updated: 1 października 2019 — 13:11