Zasłużona porażka w Mszczonowie

W XI kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski przegrało na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów 0:2(0:1).

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla przyjezdnych, bo już w pierwszej akcji gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła jednego z kolegów wykorzystał Paweł Michalski. Dopiero po upływie kwadransa sokołowianie w pewien sposób zaznaczyli swoją obecność na boisku. Byli w stanie wymienić kilka podań w środku pola dłużej utrzymać się przy piłce, ale kontrolę nad meczem miała Mszczonowianka. Mimo prowadzenia i lepszego pomysłu na grę gospodarze nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Adama Filipiuka. Ze strony podopiecznych Adriana Żurańskiego było jeszcze mniej konkretów, bo do takich można zaliczyć tylko strzał z dystansu Mateusza Omieciucha w końcówce pierwszej połowy.

Początek drugiej odsłony mógł zwiastować lepszy wynik dla gości. W 55 minucie znakomitą szansę na wyrównanie zmarnował Dawid Kobus, który spudłował z kilku metrów próbując zamknąć dośrodkowanie Omieciucha. Chwilę później czerwoną kartkę otrzymał Michał Piotrowski. Paradoksalnie grając w osłabieniu Podlasie podeszło wyżej stawiając wszystko na jedną kartę. Ponownie próbował Omieciuch, ale jego strzał z okolic szesnastki pewnie odbił bramkarz. Ekipa z Mszczonowa wyraźnie nastawiła się na kontry i kilka z nich mogło zakończyć się powodzeniem. Dwukrotnie z pomocą Filipiukowi przyszła poprzeczka, jednak za trzecim razem musiał już wyciągać piłkę z siatki. W 86 minucie wynik meczu ustalił Ignacy Ogłoźiński.

Po raz kolejny okazało się, Podlasie w roli gościa i Podlasie przed własną publicznością to dwa różne zespoły. Wyraźnie brakuje regularności. Myśląc o wysokim miejscu w tabeli tę tendencję jak najszybciej trzeba zmienić.

Mszczonowianka Mszczonów – Podlasie Sokołów Podlaski 2:0 (1:0)

Bramki: Paweł Michalski 1’, Ignacy Ogłoźiński 86’

Podlasie: Adam Filipiuk – Łukasz Skwarek(87’Piotr Balsam), Kamil Horowicz(72’Adrian Czerski), Michał Panufnik, Michał Piotrowski – Dawid Kobus, Hubert Fabisiak, Kacper Komycz(77’Łukasz Supleński), Cezary Mitas – Mateusz Omieciuch, Adrian Wełpa(87’Dawid Makuch)

 

Updated: 12 października 2020 — 21:47
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme