Zadanie wykonane

W XXVIII kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski na własnym boisku Naprzód Skórzec 3:0(3:0). Bramki zdobyli Paweł Buczyński i Przemek Głowacz. Trafienie samobójcze zaliczył także obrońca gości.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo ostrożnie. W pierwszym kwadransie działo się niewiele, ale lepiej w grze pozycyjnej wyglądali przyjezdni. Mimo gorszej postawy jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie. Całą akcję zapoczątkowało długie podanie od jednego ze stoperów w stronę Pawła Buczyńskiego. Zagranie było bardzo niecelne, ale skrzydłowy nie odpuścił i zmusił golkipera rywali do złego wybicia wprost do Przemka Głowacza. Najlepszy strzelec okręgówki nieczysto trafił w piłkę, która spadła pod nogi Buczyńskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Tym samym otrzymał nagrodę za walkę do końca. Po otwarciu wyniku gospodarze nadal nie potrafili uchwycić właściwego rytmu gry. Grali wolno i bez pomysłu, ale na przerwę schodzili z zapasem trzech bramek. W 37’ rzut wolny z lewej strony wykonywał Hubert Fabisiak. Zagrał niezbyt mocno, ale na tyle precyzyjnie, że udało się zaskoczyć całą defensywę gości. Szczególnie zszokowany był Radosław Całka pokonując własnego bramkarza. Dwie minuty później było już 3:0. Po dośrodkowaniu z prawej strony od Łukasza Buczyńskiego faulowany w polu karnym był Paweł Buczyński. Arbiter bez wahania wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Przemek Głowacz i wykonał ją bezbłędnie.

Postawa gospodarzy po przerwie była jeszcze gorsza niż w pierwszej połowie. Goście całkowicie przejęli inicjatywę. Grali lepiej i za wszelką cenę chcieli wywieźć z Sokołowa chociaż punkt. To aż dziwne, że Konrad Kotowski zachował w tym meczu czyste konto. Kilkukrotnie sam świetnie interweniował, a dwa razy z pomocą przyszedł słupek. Po stronie pozytywów należy wymienić dwójkową akcje pomiędzy Przemkiem Głowaczem i Łukaszem Parzonką. Młody pomocnik oddał jednak zbyt lekki strzał.

Podopieczni Rafała Marcyniuka zagrali bardzo słabe spotkanie. Nie zasłużyli na tak wysoką wygraną, natomiast zawodnicy ze Skórca na dotkliwą porażkę. Piłka nożna to jednak nie łyżwiarstwo figurowe i za styl nikt punktów nie przyznaje. Najważniejsze, że udało się wygrać i postawić kolejny krok ku IV lidze.

Podlasie Sokołów Podlaski – Naprzód Skórzec 3:0 (3:0)

Bramki: Paweł Buczyński 18’, Radosław Całka 37’(sam.), Przemek Głowacz 40’(k)

Podlasie: Konrad Kotowski – Łukasz Buczyński, Karol Przybyszewski(59’Piotr Goś), Kacper Komycz, Daniel Klimczuk(88’Mateusz Wierzbicki) – Piotr Osial(85’Łukasz Parzonka), Dawid Kobus(75’Piotr Domański), Hubert Fabisiak, Łukasz Supleński, Paweł Buczyński(90’Rafał Pawelec) – Przemek Głowacz

Updated: 3 czerwca 2019 — 14:06