Zabójczy początek Hutnika

W II kolejce mazowieckiej IV ligi, Podlasie Sokołów Podlaski uległo na własnym boisku Hutnikowi Warszawa 2:5(0:4). Bramki dla sokołowskiego zespołu zdobyli Dawid Kobus i Piotr Domański.

Piłkarze Podlasia wyszli z szatni kwadrans później niż przeciwnicy. Niestety zanim zaznaczyli swoją obecność na boisku po stronie strat były już cztery gole. W 3 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki gospodarzy skierował Kacper Siudak. Chwilę później prostopadłe podanie jednego z kolegów wykorzystał Sebastian Duczek. W tej sytuacji prawdopodobnie był spalony, ale to nie usprawiedliwia biernej postawy defensywy. Kolejne trafienia dołożyli Łukasz Szala i Piotr Wielgosz. Podopieczni Rafała Marcyniuka byli stłamszeni i nie potrafili wymienić choćby kilku podań. Po stronie plusów należy zaliczyć dwa groźne strzały z dystansu Michała Panufnika(jeden po zbyt krótkim wybiciu bramkarza rywali) oraz celne uderzenie z rzutu wolnego Pawła Buczyńskiego. Na szczęście Warszawianie po mocnym początku później także spuścili z tonu, bo wynik mógł być wyższy.

Druga połowa to zupełnie odmienna postawa Sokołowian. W ich poczynaniach było więcej odwagi, dobrego operowania futbolówką a przede wszystkim agresji. Goście mieli dużo mniej miejsca na boisku i dzięki temu nie stwarzali groźnych okazji. Na efekty takiej postawy nie trzeba było długo czekać. W 59’ prostopadłe podanie od Marcina Siedleckiego wykorzystał Dawid Kobus. Wygrał pojedynek biegowy z dwoma defensorami, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Kilka minut później indywidualna akcja Piotra Domańskiego przyniosła drugiego gola. Skrzydłowy na pełnej szybkości wszedł w pole karne i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi z Warszawy. Kontakt swojemu zespołowi mogli dać Łukasz Supleński i Paweł Piotrowski. Strzał pierwszego był zbyt lekki, natomiast drugiego zablokowany. Gospodarze atakowali próbując za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Niestety nadziali się na kontrę, którą skutecznie wykończył Karol Cimochowski ustalając wynik spotkania.

Kolejnym rywalem Podlasia będzie Nadnarwianka Pułtusk. Liczymy, że podopieczni Rafała Marcyniuka zaprezentują się tak jak w II połowie starcia z Hutnikiem. Jeśli tak się stanie to na pewno wrócą z kompletem punktów.

Podlasie Sokołów Podlaski – Hutnik Warszawa 2:5

Bramki: Dawid Kobus 59’, Piotr Domański 67’ – Kacper Siudak 3’, Sebastian Duczek 8’, Łukasz Szala 10’, Piotr Wielgosz 16’

Podlasie: Jakub Bieliński – Łukasz Buczyński, Karol Przybyszewski(46’Hubert Fabisiak), Kacper Komycz, Daniel Klimczuk(76’Paweł Piotrowski) – Piotr Osial(68’ Łukasz Parzonka),Michał Panufnik, Marcin Siedlecki, Łukasz Supleński, Paweł Buczyński(55’Piotr Domański) – Dawid Kobus(80’Jakub Nowotniak)

Updated: 20 sierpnia 2019 — 11:23
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme