Wysoka porażka w Mińsku

W II kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski uległo na wyjeździe Mazovii II Mińsk Mazowiecki 1:6(0:2). Jedyną bramkę dla sokołowian zdobył Jakub Nowotniak. 
Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Janusza Puchalskiego szybko osiągnęli optyczną przewagę i dłużej utrzymywali się przy piłce. Paradoksalnie to jednak Podlasie stworzyło sobie pierwszą dogodną okazję. Po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony boiska Dawida Kobusa strzał głową oddał Przemek Głowacz, ale futbolówka minimalnie minęła słupek. W miarę upływu czasu przewaga mińszczan była coraz większa. W 19’po silnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Daniel Świerżewski i z kilku metrów pokonał Macieja Kowalczyka. Kilkanaście minut później sokołowski zespół stracił drugiego gola. W sytuacji dwóch na jednego Kowalczyk odbił pierwszy strzał, ale wobec dobitki Piotra Parobczyka był bez szans.
Niekorzystny rezultat sprawił, że Podlasie musiało po przerwie zagrać bardziej ofensywnie. Niestety taka postawa nie przyniosła zamierzonych efektów. Wręcz przeciwnie podopieczni Rafała Marcyniuka raz po raz nadziewali się na kontrę rywali. Do siatki rywali trafiali kolejno: Jakub Teodorski, Łukasz Bogusz, Karol Noiszewski i Patryk Kamiński. Honorową bramkę tuż przed końcem spotkania zdobył Jakub Nowotniak, który precyzyjnym uderzeniem po ziemi wykorzystał dobre dośrodkowanie Daniela Klimczuka.
Okazją do zmazania plamy z Mińska Mazowieckiego będzie najbliższy mecz na własnym boisku z Sępem Żelechów. Początek w sobotę o 16.

 

Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 6:1 (2:0)
Bramka: Jakub Nowotniak 90’
Podlasie: Kowalczyk – Pasek(70’M. Nowotniak), Ł. Buczyński, Supeł, Piotrowski – Kobus(35’Klimczuk), Horowicz, Fabisiak, J. Nowotniak, Domański – Głowacz

Updated: 21 sierpnia 2017 — 17:19
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme