Wygrana i awans

W ostatniej kolejce siedleckiej ligi okręgowej, Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na własnym boisku Tajfun Jartypory 3:0(2:0) po bramkach Huberta Fabisiaka, Przemka Głowacza i Łukasza Supleńskiego. Dzięki tej wygranej sokołowski zespół awansował do IV ligi.

Od początku gospodarze narzucili własne warunki gry. W 8 minucie powinno być 1:0, ale Paweł Buczyński nie wykorzystał dobrego podania od Kacpra Komycza i w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Kolejną okazję na otwarcie wyniku miał Dawid Kobus jednak jemu także zabrakło zimnej krwi. W pierwszej połowie bardzo dobrze dysponowany golkiper przyjezdnych dał się pokonać tylko z rzutów karnych. Najpierw po fatalnym błędzie Rafała Wieliczko próbujący naprawić błąd kolegi Piotr Iwaneczko faulował w polu karnym Przemka Głowacza. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Hubert Fabisiak i dał prowadzenie swojemu zespołowi. Kilka minut później zagranie ręką jednego z defensorów zmusiło arbitra do podyktowania drugiego karnego. Tym razem w rolę egzekutora wcielił się Głowacz i również trafił do siatki. Goście tylko raz zagrozili bramce strzeżonej przez Konrada Kotowskiego. Soczyście z rzutu wolnego uderzał Tomasz Pędzich, ale minimalnie chybił.

Druga odsłona stała pod znakiem nieskuteczności podopiecznych Rafała Marcyniuka. Próbowali kolejno: Kacper Komycz, Dawid Kobus, Piotr Goś, Karol Przybyszewski. W każdym przypadku zabrakło precyzji bądź świetnie reagował Wiktor Dębkowski. Z kolei Przemek Głowacz trafił w poprzeczkę. Sposób na Dębkowskiego znalazł w końcówce Łukasz Supleński, który wykorzystał znakomite podanie z głębi pola od Daniela Klimczuka.

Dzięki temu zwycięstwu gospodarze osiągnęli cel jakim był awans do IV Ligi. Ogromne brawa dla trenera i wszystkich piłkarzy.

Podlasie Sokołów Podlaski – Tajfun Jartypory 3:0 (2:0)

Bramki: Hubert Fabisiak 24’ (k), Przemysław Głowacz 37’ (k), Łukasz Supleński 85’

Podlasie: Konrad Kotowski – Łukasz Buczyński, Karol Przybyszewski, Daniel Klimczuk – Piotr Osial(73’Mateusz Wierzbicki), Hubert Fabisiak, Kacper Komycz, Piotr Goś – Dawid Kobus(80’Łukasz Supleński), Paweł Buczyński(81’Paweł Piotrowski), Przemek Głowacz(88’Jakub Woźniak)

Updated: 24 czerwca 2019 — 12:15
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme