Wszystko zgodnie z planem

W XXV kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na własnym boisku ostatnią w tabeli Victorię Kałuszyn 5:0(1:0). Trzy bramki zdobył Przemek Głowacz, natomiast po jednej Piotr Osial i Hubert Fabisiak.

Nigdy nie należy dopisywać sobie punktów przed meczem, ale każdy kto interesuje się okręgówką wiedział, że inny wynik niż pewne zwycięstwo gospodarzy będzie sensacją. Niestety ta myśl wdarła się także w głowy piłkarzy, bo pierwszą połowę zagrali poniżej oczekiwań. Stworzyli tylko trzy dogodne sytuację z których jedna została zamieniona na bramkę. Z bocznego sektora silnie dośrodkował Paweł Buczyński, bramkarz gości odbił futbolówkę przed siebie, dopadł do niej Piotr Osial i skierował do siatki. Przyjezdni wyraźnie chcieli uniknąć blamażu, dlatego bronili się całym zespołem. Najbardziej wysunięty zawodnik głównie operował kilkanaście metrów przed własnym polem karnym. Defensywna taktyka rywali nie usprawiedliwia jednak znikomej liczby podbramkowych spięć.

Na drugą połowę Sokołowianie wyszli odmienieni. Zagrali z większą werwą i przyniosło to pozytywny skutek. Tuż przed upływem godziny gry strzałem z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Hubert Fabisiak. Pomocnik sam wymierzył karę, bo wcześniej był faulowany w polu karnym. Na uwagę zasługuję sposób w jaki ośmieszył jednego z defensorów Victorii. Minięty ruletą w stylu Zidane’a obrońca nie mógł zrobić nic innego jak przewrócić piłkarza Podlasia. Od tego momentu rozwiązał się worek z bramkami. Dziesięć minut później Przemek Głowacz dobił chytry strzał z dystansu Jakuba Nowotniaka. W 76′ najlepszy strzelec Sokołowian po raz kolejny pokazał swój snajperski instynkt. Tym razem dobił uderzenie w słupek Kacpra Komycza. Trzeba wspomnieć o bardzo dobrej akcji na jeden kontakt pomiędzy Fabisiakiem, Głowaczem i Komyczem. Głowacz hat-tricka skompletował tuż przed końcem spotkania wykorzystując podanie od debiutującego w seniorach Mateusza Czarkowskiego.

Podlasie Sokołów Podlaski – Victoria Kałuszyn 5:0 (1:0)

Bramki: Przemek Głowacz 66′, 76′, 90′, Piotr Osial 25′, Hubert Fabisiak 57′(k)

Podlasie: Piotr Szymański – Daniel Klimczuk(71’Mateusz Wierzbicki), Karol Przybyszewski, Kacper Komycz(85’Łukasz Parzonka) – Piotr Goś(80’Michał Adamczuk), Jakub Nowotniak(80’Mateusz Czarkowski), Hubert Fabisiak(85’Patryk Laskowski), Łukasz Buczyński – Piotr Osial(80’Rafał Pawelec), Paweł Buczyński(75’Paweł Piotrowski), Przemek Głowacz 

Updated: 14 maja 2019 — 09:04
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme