Wisła zbyt mocna

W IX kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski uległo na wyjeździe Wiśle II Płock 1:3 (0:0). Jedyną bramkę dla sokołowskiego zespołu zdobył Michał Panufnik.

Wzmocniona kilkoma zawodnikami będącymi na stałe w kadrze I zespołu Wisła była zdecydowanym faworytem spotkania. „Nafciarze” od początku przejęli inicjatywę, ale dobra postawa defensywy na czele z bramkarzem Jakubem Bielińskim spowodowała, że przed przerwą tylko raz byli bliscy zdobycia gola. Niepewne wyjście do dośrodkowania sokołowskiego golkipera mógł wykorzystać Karol Angielski, ale trafił w słupek. Był to jedyny błąd Jakuba. Od tamtej pory bronił pewnie i był mocnym punktem zespołu. Podopieczni Rafała Marcyniuka skupili się głównie na grze w obronie i w ofensywie praktycznie nie istnieli. Celny strzał oddał tylko Paweł Piotrowski, ale Bartłomiej Żynel bez problemu go wyłapał.

Po przerwie było dużo ciekawiej. Grę dalej prowadzili gospodarze, ale przyjezdni zagrali bardziej odważnie. Niestety skutkiem były luki w obronie, które wykorzystał Angielski. W 58’ strzałem z lewej nogi nie dał szans Bielińskiemu, natomiast 20 minut później wygrał pojedynek bark w bark z Piotrem Osialem i wpakował piłkę do siatki. W międzyczasie Podlasie powinno doprowadzić do wyrównania. Minutę po stracie gola po fatalnym błędzie obrońcy pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Przemek Głowacz. Napastnik zamiast strzelać, próbował mijać golkipera, a ten wyczuł jego intencje. Należy wspomnieć równiej o dwóch uderzeniach z obrębu pola karnego Łukasza Supleńskiego(oba zablokowane), czy świetną okazję Michała Panufnika, który na piątym metrze minął się z futbolówką. Dopiero w doliczonym czasie Podlasie zdobyło kontaktowego gola. Marcin Siedlecki podcinką nad linią obrony uruchomił Panufnika, a ten uderzeniem w krótki róg pokonał Żynela. Goście postawili wszystko na jedną kartę i niestety nadziali się na kontrę. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Patryk Leszczyński.

Wisła II Płock – Podlasie Sokołów Podlaski 3:1 (0:0)

Bramki: Karol Angielski 58’, 78’, Patryk Leszczyński 90+3 – Michał Panufnik 90+2

Podlasie: Jakub Bieliński – Łukasz Buczyński, Kacper Komycz, Adrian Czerski – Łukasz Parzonka(62’Daniel Klimczuk), Hubert Fabisiak, Marcin Siedlecki, Piotr Osial(81’Mateusz Jarkowski) – Piotr Goś, Paweł Piotrowski(62’Łukasz Supleński), Przemek Głowacz(66’Michał Panufnik)

 

Updated: 9 października 2019 — 14:43
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme