Ważna wygrana

W XIV kolejce IV ligi mazowieckiej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na własnym boisku Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki 2:0 (1:0) po bramkach Łukasza Supleńskiego i Huberta Fabisiaka z rzutu karnego. Tym samym sokołowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo u siebie.

Od pierwszych minut gospodarze narzucili swoje warunki. Szybciej operowali futbolówką i mieli więcej jakości. W początkowej fazie meczu swoje okazję mieli Daniel Klimczuk i Michał Panufnik, ale w obu przypadkach zabrakło precyzji. Swojego gola mógł zdobyć również Przemek Głowacz, jednak podobnie jak koledzy w dogodnej sytuacji przestrzelił. Następnie gra się nieco wyrównała. Goście opierali się głównie na długich podaniach, ale z ich prób niewiele wynikało. Stojący w bramce Podlasia Jakub Bieliński był bezrobotny. Wreszcie w 38 minucie kibice zgromadzeni przy Okrężnej mogli oklaskiwać gola. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Huberta Fabisiaka wykorzystał Łukasz Supleński. Od tego momentu podopiecznym Rafała Marcyniuka grało się łatwiej i na przerwę schodzili z zasłużonym prowadzeniem.

Druga odsłona stała pod znakiem jeszcze większej przewagi Sokołowian. Gospodarze mogli wygrać dużo wyżej, ale po raz kolejny zabrakło skuteczności. Tylko raz pokonali golkipera Ożarowianki. Konkretnie zrobił to Hubert Fabisiak uderzeniem z rzutu karnego podyktowanego za faul na Michale Panufniku. Tuż po podwyższeniu wyniku przyjezdni mogli zdobyć kontaktowego gola, ale strzał z okolic szesnastki spokojnie wyłapał Bieliński. W miarę upływu czasu Podlasie coraz łatwiej przedostawało się pod bramkę rywali, ale nie potrafiło trafić do siatki. Szansę mieli m.in. Głowacz czy Łukasz Skwarek.

Komplet punktów pozwolił utrzymać dystans do bezpiecznej strefy, który teraz wynosi dwa punkty. Przed ostatnią kolejką rundy jesiennej wszystko pozostaje otwarte.

Podlasie Sokołów Podlaski – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 2:0 (1:0)

Bramki: Łukasz Supleński 38’, Hubert Fabisiak 57(k)

Podlasie: Jakub Bieliński – Łukasz Buczyński, Kamil Horowicz, Kacper Komycz – Piotr Goś(30’Adrian Czerski), Hubert Fabisiak, Łukasz Supleński(88’Jakub Nowotniak), Łukasz Parzonka- Michał Panufnik(80’Mateusz Jarkowski), Daniel Klimczuk(80’Łukasz Skwarek), Przemek Głowacz

Updated: 12 listopada 2019 — 19:55