Bardzo ważna wygrana. Omieciuch znów pokazał moc

 

W XIII kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjeździe KS Warka 4:1 (2:1). Trzy gole zdobył Mateusz Omieciuch, natomiast wynik otworzył Hubert Fabisiak.

Początek spotkania stał pod znakiem badania sił z obu stron. Widać było, że jest to niezwykle ważne spotkanie w kontekście układu tabeli. Przez pierwsze pół godziny działo się niewiele. Przewagę pozycyjną mieli przyjezdni, ale lepszą grę udokumentowali trafieniem z rzutu karnego. Po zagraniu ręką w polu karnym jednego z rywali do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Hubert Fabisiak i nie zmarnował szansy. Chwilę później powinno być 2:0, ale niestety było 1:1. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dawid Kobus, gospodarze od razu wyprowadzili kontrę, którą skutecznie zakończył Rafał Sobczak. Na szczęście tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę swoje umiejętności pokazał Mateusz Omieciuch. Zgranie przed pole karne od Dawida Makucha i kapitalny strzał w samo okienko pozwolił podopiecznym Adriana Żurańskiego zejść na przerwę z prowadzeniem.

Druga odsłona stała pod znakiem jeszcze większej przewagi gości. Mimo dobrej postawy bardzo dużym mankamentem była skuteczność. Sokołowianie stworzyli sobie przynajmniej siedem czystych sytuacji strzeleckich z których udało się wykorzystać tylko dwie. Niezwykle aktywny był Dawid Kobus, który mógł zaliczyć trzy asysty gdyby koledzy oddali celne strzały. Próbowali Omieciuch, Paweł Buczyński i Makuch, ale bramkarza rywali pokonał tylko ten pierwszy. Najpierw wykorzystał prostopadłe podanie od Makucha i w sytuacji sam na sam podwyższył prowadzenie. Natomiast w samej końcówce ustalił wynik meczu po ostrym dośrodkowaniu  z lewej strony Marcina Siedleckiego dla którego był to pierwszy występ od blisko czterech miesięcy. Trzeba wspomnieć, że przy jednobramkowej przewadze gospodarze trafili w słupek.  Dobrze, że po raz kolejny potwierdziło się, że szczęście sprzyja lepszym.

KS Warka – Podlasie Sokołów Podlaski 1:4(1:2)

Bramki: Rafał Sobczak 39’-Hubert Fabisiak 34’(k), Mateusz Omieciuch 45’, 78’, 90’

Podlasie: Adam Filipiuk – Łukasz Skwarek, Michał Panufnik, Kacper Komycz, Adrian Czerski-Dawid Kobus(75’Kacper Wasiluk), Hubert Fabisiak, Cezary Mitas, Adrian Wełpa(60’Paweł Buczyński)- Mateusz Omieciuch, Dawid Makuch(80’Marcin Siedlecki)

 

Updated: 27 października 2020 — 10:14
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme