Tylko remis z Radomiakiem

W XII kolejce IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski zremisowało na własnym boisku z Radomiakiem II Radom 1:1(0:0). Bramkę z rzutu karnego zdobył Hubert Fabisiak.

Radomiak przyjechał do Sokołowa wzmocniony pięcioma zawodnikami, którzy na codzień są w kadrze pierwszego zespołu. Początkowe minuty wyraźnie wskazywały na to, że celem zespołu z Radomia jest zdobycie kompleu punktów. Przyjezdni lepiej operowali piłką, uzyskali przewagę pozycyjną, ale nie zagrażali w szczególny sposób bramce Bartosza Gralika. W polu karnym sokołowian najciekawiej było po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Podlasie odpowiedziało nieudanym lobem Dawida Makucha, który próbował wykorzystać błąd jednego z rywali. Blisko zdobycia gola był także Dawid Kobus, ale będąc w szesnastce oddał silny i niecelny strzał. Ogólnie można stwierdzić, że przed przerwą z boiska wiało nudą.

Druga odsłona była już zdecydowanie ciekawsza. Dziesięć minut po rozpoczęciu doszło do otwarcia wyniku. Jeden z zawodników Radomiaka dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia bez wahania odgwizdał jedenastkę. Do futbolówki podszedł Hubert Fabisiak i pokonał Mateusza Kryczkę. Ta sytuacja wyraźnie otworzyła mecz. W środku pola było więcej miejsca i ten fakt starały się wykorzystać obie ekipy. Najbliżej drugiego gola był Fabisiak, którego uderzenie z powietrza przeszło minimalnie obok okienka bramki rywali. Szczęścia szukali też Omieciuch i Kobus, ale bez zamierzonego efektu. Niestety na kwadrans przed końcem do wyrównania doprowadził Jarosław Wieczorek. Napastnik gości przedarł się przez linię obrony i pokonał Gralika. W ostatnich minutach obie drużyny mogły przechylić szalę na swoją korzyść. Wśród gospodarzy szczególnie aktywny był Kobus, ale w decydujących momentach brakowało zimnej krwi.

Podlasie Sokołów Podlaski – Radomiak II Radom 1:1(0:0)
Bramki: Hubert Fabisiak 56(k) – Jarosław Wieczorek 74′
Podlasie: Bartosz Gralik – Łukasz Skwarek, Michał Panufnik, Kamil Horowicz, Adrian Czerski – Dawid Kobus, Hubert Fabisiak, Kacper Komycz, Cezary Mitas(87’Kacper Wasiluk) – Mateusz Omieciuch(65’Adrian Wełpa), Dawid Makuch

Updated: 20 października 2020 — 13:26
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme