Trzy punkty w Mrozach

W czwartej kolejce siedleckiej ligi okręgowej, Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjeździe Watrę Mrozy 2:0(1:0). Bramki dla sokołowskiego zespołu zdobyli Dawid Kobus i Przemysław Głowacz.

Mecz w Mrozach był idealną okazją do przerwania złej passy dwóch porażek z rzędu. Ku zaskoczeniu kibiców początek spotkania należał do gospodarzy, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i próbowali zagrażać defensywie przyjezdnych. Jednak nic z tych prób nie wynikało. W miarę upływu czasu napór rywali ustał, a inicjatywę przejęli piłkarze Podlasia. Pierwszą dogodną okazję miał Przemek Głowacz, ale jego uderzenie głową pewnie wyłapał golkiper Watry. Kilka minut później ponownie próbował Głowacz, ale będąc w polu karnym nieczysto trafił w futbolówkę i ta przeszła tuż obok bramki. Trzeci groźny atak sokołowian zakończył się powodzeniem. Rzut rożny dla gospodarzy był początkiem akcji bramkowej Podlasia. Piłkę w środku pola przejął bardzo aktywny tego dnia Głowacz, przebiegł z nią kilkanaście metrów i prostopadłym podaniem uruchomił Dawida Kobusa, który bez problemów trafił do siatki. Po zdobyciu prowadzenia w szeregi gości wdarło się rozluźnienie. Rywale mogli to bardzo szybko wykorzystać gdyby nie znakomita postawa Macieja Kowalczyka. Sokołowski bramkarz w sytuacji sam na sam sparował strzał napastnika Watry.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry podopieczni Rafała Marcyniuka zdobyli drugiego gola. Ostre dośrodkowanie z prawej strony boiska Kobusa na bramkę zamienił Głowacz. Od tego momentu gościom grało się dużo łatwiej. W pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i mogli podwyższyć wynik spotkania. Najlepszą okazję do tego miał wprowadzony po przerwie Piotr Domański, ale piłka po silnym strzale z woleja przeszła tuż nad poprzeczką.

Watra Mrozy – Podlasie Sokołów Podlaski 0:2(0:1)
Bramki: Dawid Kobus 30’, Przemysław Głowacz 46’
Podlasie: Kowalczyk – Pasek, Ł. Buczyński, Horowicz, Sawicki(90’Gdula) – P.Buczyński(80’Kowalik), Przybyszewski, Klimczuk, Steć(56’Domański), Kobus(65’M.Nowotniak) – Głowacz

Updated: 2 września 2017 — 14:45
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme