Trzecia porażka z rzędu

W XIII kolejce IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski przegrało na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:2(1:0). Jedyną bramkę zdobył Przemek Głowacz.

Przed oboma zespołami stoją zgoła odmienne cele na ten sezon. Mazovia chce awansować, natomiast sokołowianie celują w utrzymanie.  Zarówno jedni jak i drudzy potrzebowali punktów, by poprawić swoją pozycję w tabeli. Lepiej w mecz weszli goście, którzy już w 6 minucie objęli prowadzenie. Bramkę poprzedziła zespołowa akcja, którą zapoczątkował i zakończył Przemek Głowacz. Szybka wymiana podań w środku pola i uruchomienie na skrzydle Łukasza Parzonki dało otwarcie wyniku. Młody pomocnik odnalazł w polu karnym Głowacza, a ten silnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Podrażnieni gospodarze przejęli inicjatywę, naciskali na sokołowską defensywę, ale brakowało im precyzji. Szczególnie przy dośrodkowaniach. Niedokładana gra Mazy i dobra postawa defensywy przyjezdnych pozwoliła podopiecznym Rafała Marcyniuka zejść na przerwę z korzystnym rezultatem.

Druga odsłona stała pod znakiem jeszcze większej dominacji faworyzowanych gospodarzy. Niestety prócz ubytku sił ze strony Podlasia doszła większa dokładność po stronie rywali. Do 70’ udawało się skutecznie odpierać ataki zespołu z Mińska Mazowieckiego. Wtedy w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Yeugen Romanov i uderzeniem piętą pokonał Jakuba Bielińskiego. Maza nabrała wiatru w żagle i już kilka minut później wyszła na prowadzenie. Plasowanym strzałem z okolic szesnastki drugiego gola i trzy punkty swojemu zespołowi dał Marcin Kacprowicz. Po utracie gola kilka nieśmiałych prób gości nie przyniosło większego zagrożenia pod bramką Mateusza Łysika.

Trzy porażki z rzędu, siedem punktów po trzynastu kolejkach i cztery straty do bezpiecznej strefy nie napawają optymizmem przed resztą sezonu. Nic nie zostało przegrane, wciąż zamierzony cel można osiągnąć, ale najbliższy mecz z czerwoną latarnią ligi – Ożarowianką Ożarów Mazowiecki bezwzględnie trzeba wygrać.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 2:1 (0:1)

Bramki: Yeugen Romanov 70’, Marcin Kacprowicz 76’ – Przemek Głowacz 6’

Podlasie: Jakub Bieliński – Łukasz Buczyński, Kamil Horowicz, Adrian Czerski – Piotr Goś(54’ Piotr Osial), Hubert Fabisiak, Kacper Komycz(82’ Karol Przybyszewski), Michał Panufnik(80’Piotr Domański), Łukasz Parzonka(75’Daniel Klimczuk) – Łukasz Skwarek(54’Łukasz Supleński), Przemek Głowacz

Updated: 5 listopada 2019 — 07:26
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme