Trudny teren zdobyty

W XXIV kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjeździe Jabłoniankę Jabłonna Lacka 2:1(1:0). Bramki zdobyli Piotr Goś i Hubert Fabisiak.

Mecz w Jabłonnie zapowiadał się jako jeden z trudniejszych w tej rundzie. Nie tylko ze względu na kilka bardzo istotnych absencji w sokołowskim zespole, ale także na boisko, które rozmiarami przypomina bardziej orlik niż typowo piłkarskie. Faworyzowani goście od początku przejęli inicjatywę, ale bardzo trudno było się przebić przez skomasowaną obronę gospodarzy. Zagrożenie opierało się głównie na strzałach z dystansu. Kilkukrotnie próbował aktywny Paweł Buczyński, jednak bez skutku. Dobrą, ale nie stuprocentową okazję miał Przemek Głowacz, ale jego uderzenie z ostrego kąta odbił bramkarz Jabłonianki. Podopieczni Rusłana Mielniczuka ograniczyli się do gry długimi podaniami. Najgroźniejszym piłkarzem rywali był Hubert Abramczuk, który praktycznie w pojedynkę nękał defensywę Podlasia. Mimo to przed przerwą nie trafił do siatki. Gdy wydawało się, że w pierwszych 45-minutach padnie bezbramkowy remis na chytry strzał z dystansu zdecydował się Piotr Goś. Zrobił to niezbyt silnie, ale na tyle precyzyjnie, że piłka zatrzepotała w lewym, dolnym rogu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podlasie nadal miało przewagę pozycyjną, a gospodarze groźnie kontratakowali głównie za sprawą Abramczuka. W 53’ napastnik z Jabłonny wreszcie trafił do siatki. Wygrał pojedynek główkowy z jednym z defensorów i uderzeniem z powietrza pokonał Piotra Szymańskiego. Dziesięć minut później Podlasie ponownie objęło prowadzenie. Faulowany w polu karnym przez Wojciecha Grądzkiego był wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Wierzbicki. Do jedenastki podszedł Hubert Fabisiak i bez problemów pokonał Piotra Grawa. Mimo usilnych starań gospodarzom nie udało się wyrównać. Mieli utrudnione zadanie, bo w 70’ za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Abramczuk. Sokołowianie także mogli podwyższyć wynik, ale w kilku sytuacjach zabrakło zimnej krwi.

W tym meczu najważniejsze było, aby zgarnąć kolejne trzy punkty. Ten cel udało się zrealizować i za to należą się brawa.

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Podlasie Sokołów Podlaski 1:2 (0:1)

Bramki: Hubert Abramczuk 53’ – Piotr Goś 45’, Hubert Fabisiak 62’(k)

Podlasie: Piotr Szymański – Kacper Komycz, Karol Przybyszewski, Łukasz Buczyński – Piotr Osial(80’Piotr Chrzanowski), Łukasz Parzonka(60’Mateusz Wierzbicki), Hubert Fabisiak, Łukasz Supleński, Piotr Goś – Paweł Buczyński(84’Paweł Piotrowski)- Przemek Głowacz.

Updated: 6 maja 2019 — 15:13
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme