Strata dwóch punktów

W szóstej kolejce siedleckiej ligi okręgowej, Podlasie Sokołów Podlaski zremisowało na własnym boisku z Kolektywem Oleśnica 1:1(0:0). Bramkę dla sokołowskiego zespołu zdobył Dawid Kobus.

Faworytem spotkania był zespół gospodarzy, który miał za sobą passę trzech zwycięstw z rzędu. Przebieg pierwszej połowy kazał przypuszczać, że doba seria zostanie przedłużona. Podlasie dominowało na placu gry i stworzyło kilka dogodnych okazji z których przynajmniej dwie powinny zakończyć się bramką. Najpierw po dobrym dośrodkowaniu Dawida Kobusa uderzenie Pawła Buczyńskiego z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. Chwilę później sytuacje sam na sam z bramkarzem zmarnował aktywny Kobus. Gdy za trzecim razem piłka wreszcie trafiła do siatki na przeszkodzie stanęła błędna decyzja sędziego, który dopatrzył się spalonego w momencie strzału przewrotką Przemysława Głowacza. Przyjezdni ograniczyli się jedynie do uważnej gry w defensywie i przed przerwą oddali ledwie jedno niegroźne uderzenie, ale na posterunku był praktycznie bezrobotny Piotr Antoszczuk.

Obraz gry po przerwie był niemal identyczny. Podlasie nadal miało zdecydowaną przewagę, ale w miarę upływu czasu coraz trudniej było sforsować defensywę gości. Udało się to dopiero na pięć minut przed końcem kiedy Głowacz prostopadłym podaniem uruchomił Kobusa. Pierwszy strzał obronił golkiper Kolektywu, jednak przy dobitce był już bez szans. Gdy wydawało się, że Podlasie dowiezie korzystny rezultat do końca, rzut wolny dla gości z okolic pola karnego zakończył się powodzeniem. Uderzenie z dystansu sparował do boku Antoszczuk, ale z dobitką zdążył jeden z rywali i ustalił wynik spotkania. Piłkarze z Oleśnicy zdobyli tym samym bardzo cenny punkt. Tym cenniejszy, że wyrównującego gola zdobyli w osłabieniu, bo wcześniej jeden z nich wyleciał z boiska za czerwoną kartkę.

Podlasie Sokołów Podlaski – Kolektyw Oleśnica 1:1(0:0)
Bramka: Dawid Kobus 85’ 
Podlasie: Antoszczuk – Pasek, Przybyszewski, Ł. Buczyński, Sawicki – P. Buczyński, Steć(46’Wierzbicki), Klimczuk, Kobus(90’M.Nowotniak), Zegadło(89’Adamczuk) – Głowacz.

Updated: 18 września 2017 — 19:15
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme