Strata dwóch punktów

W III kolejce IV ligi mazowieckiej Podlasie Sokołów Podlaski bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Nadnarwianką Pułtusk.

Pierwsze fragmenty spotkania to typowe badanie sił z obu stron. Gra głownie toczyła się w środku pola, natomiast w polach karnych działo się niewiele. Przewagę pozycyjną miało Podlasie, ale stworzyło sobie tylko jedną dogodną okazję. Po ostrym dośrodkowaniu Dawida Kobusa, golkiper z Pułtuska minął się z piłką, ale zamykający akcje Piotr Goś nie trafił w bramkę. Gospodarze odpowiedzieli groźnym uderzeniem z dystansu, ale tor lotu futbolówki w ostatniej chwili zmienił Kacper Komycz i wybił ją na rzut rożny.

Druga odsłona to jeszcze większa przewaga podopiecznych Rafała Marcyniuka. Co ważniejsze stworzyli oni sobie co najmniej pięć znakomitych okazji do zdobycia gola. W 48’ świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego od Łukasza Supleńskiego mógł wykończyć Marcin Siedlecki. Niestety bramkarz w sobie tylko znany sposób zdążył zareagować. Kilka minut później znakomita akcja na prawej stronie boiska Kobusa wraz z Fabisiakiem także mogła dać prowadzenie, jednak Hubert uderzył zbyt lekko. Bardzo aktywny i niezwykle groźny Kobus miał szansę zostać bohaterem spotkania. Niestety jego uderzenie z okolic szesnastki zatrzymało się na poprzeczce. Kolejną szansę zmarnował Paweł Piotrowski, który z kilku metrów uderzył głową zbyt słabo i bramkarz pewnie wyłapał piłkę. Na domiar złego w samej końcówce źle kontrę 2 na 1 wyprowadził Łukasz Buczyński. Gdyby dobrze obsłużył kolegę, ten byłby w stu procentowej sytuacji.

 W obliczu tego jak układał się mecz można stwierdzić, że remis jest stratą dwóch punktów, niż zyskiem jednego. Niemniej postawa piłkarzy może napawać optymizmem. Do dobrej gry trzeba jeszcze dołożyć skuteczność. Mamy nadzieje, że w następnej kolejce ten aspekt nie zawiedzie.

Nadnarwianka Pułtusk – Podlasie Sokołów Podlaski 0:0

Podlasie: Jakub Bieliński – Kacper Komycz, Michał Panufnik, Łukasz Buczyński – Piotr Goś(85’Michał Piotrowski), Marcin Siedlecki, Hubert Fabisiak, Piotr Osial(80’Mateusz Wierzbicki) – Łukasz Supleński(70’Paweł Piotrowski), Dawid Kobus, Przemek Głowacz

Updated: 28 sierpnia 2019 — 10:21
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme