Słaba gra i tylko punkt

W XX kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski zremisowało na wyjeździe z Płomieniem Dębe Wielkie 1:1(0:0). Bramkę zdobył Przemek Głowacz.

Podlasie rozegrało zdecydowanie najgorszy mecz w tej rundzie. Mimo przewagi pozycyjnej w pierwszej połowie udało się stworzyć tylko trzy dogodne okazje. Żadna z nich nie była jednak stuprocentowa. Dwukrotnie uderzał Przemek Głowacz, ale najpierw piłka poszybowała nad bramką, a później strzał z ostrego kąta odbił bramkarz. Najbliżej zdobycia gola był Piotr Osial. Młody pomocnik będąc w szesnastce oddał strzał z powietrza. Futbolówka minimalnie przeszła obok prawego słupka. Gospodarze odpowiedzieli jedną celną próbą, ale czujnością wykazał się Konrad Kotowski.
Druga odsłona przebiegała pod dyktando zespołu Płomienia. To oni częściej gościli w polu karnym Sokołowian. Mimo tego prowadzenie uzyskali przyjezdni. W 77′ faulowany w okolicach 18 metra był Łukasz Supleński. Arbiter bez wahania wskazał na rzut wolny. Do piłki podszedł Przemek Głowacz i precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik meczu. Niestety na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gospodarze doprowadzili do remisu. Daleki wyrzut z autu, zgranie głową i zamknięcie akcji przez Bartosza Suskiego dało wyrównanie.
Szkoda straconych punktów, ale z przebiegu meczu remis jest wynikiem sprawiedliwym. Wicelider także zanotował remis i dlatego Podlasie pozostało na pierwszym miejscu w tabeli. Następnym przeciwnikiem będzie Tygrys Huta Mińska. Początek spotkania w Wielką Sobotę o godzinie 11.
Płomień Dębe Wielkie – Podlasie Sokołów Podlaski 1:1 (0:0)
Bramki: Bartosz Suski 88′ – Przemek Głowacz 77′
Podlasie: Konrad Kotowski – Łukasz Buczyński, Karol Przybyszewski, Kamil Horowicz, Daniel Klimczuk(87’Piotr Domański) – Dawid Kobus(78′ Michał Piotrowski), Hubert Fabisiak, Kacper Komycz, Piotr Osial(67’Paweł Piotrowski), Łukasz Supleński(75’Piotr Goś) – Przemek Głowacz

Updated: 15 kwietnia 2019 — 13:33
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme