Tylko remis z Prochem. Nieskuteczność bardzo kosztowna

W ostatniej kolejce przed zimową przerwą Podlasie Sokołów Podlaski zremisowało na własnym boisku z Prochem Pionki 1:1(0:0). Bramkę dla naszego zespołu z rzutu karnego zdobył Hubert Fabisiak.
Przetrzebiona kontuzjami i kartkami drużyna Podlasia przystępowała do meczu z nutką niepewności. Mimo to od pierwszych minut podopieczni Adriana Żurańskiego przeszli do zdecydowanych ataków. Już w 5′ technicznym strzałem z okolic pola karnego Łukasz Supleński trafił w słupek. Gospodarze przez pierwsze dwa kwadranse posiadali inicjatywę, ale w decyduących momentach brakowało wykończenia. Szczęścia szukali m.in Dawid Makuch i Mateusz Omieciuch. Przyjezdni odpowiedzieli jedną kontrą, ale w ostatniej chwili dobrze zareagował Kamil Horowicz. Tuż przed przerwą sokołowianie podkręcili tempo. Lewą stroną przedarł się Kacper Wasiluk, znakomicie wypatrzył ustawionego w polu karnym Kacpra Komycza. Niestety stoper strzałem z pierwszej piłki trafił tylko w poprzeczkę. Minutę później prowadzenie swojemu zespołowi mogł dać Cezary Mitas, ale zbyt późno zamknął akcję.

Niewykorzystane okazje zemściły się w pierwszej akcji drugiej połowy. Mkhanyeseli Siwahla oddał nieczysty strzał, futbolówka spadła pod nogi Kacpra Wnuka, który nie dał szans Bartoszowi Gralikowi. Strata gola podziałała mobilizująco na gospodarzy. Cztery minuty póżniej falowany w polu karnym był Omieciuch. Do jedenastki podszedł Hubert Fabisiak i doprowadził do wyrównania. Warto w tym miejscu podkreślić znakomite, otwierające podanie Supleńskiego. Od tego momentu przewaga sokołowian nie podlegała dyskusji. Świetnych szans nie wykorzystali Makuch, który nie trafił w piłkę po dobrym dośrodkowaniu Mitasa oraz sam Mitas, któremu futbolówka spadła pod nogi na piątym metrze po fatalnym błędzie obrońcy. Z dystansu uderzali też Omieciuch i Komycz, ale bez powodzenia.
Spotkanie sąsiadow w tabeli zakończyło się remisem, który nie zadowala żadnej ze stron. Przed piłkarzami Podlasia przerwa zimowa. Trzeba ją solidnie przepracować, bo choć w tym momencie sokołowianie zajmują dopiero 9 miejsce to do 5 lokaty tracą tylko cztery oczka. Wszystko więc pozostaje otwarte.

Podlasie Sokołów Podlaski – Proch Pionki 1:1 (0:0)
Bramki: Hubert Fabisiak 50′(k)-Kacper Wnuk 46′
Podlasie: Bartosz Gralik- Adrian Wełpa, Kamil Horowicz, Kacper Komycz(90’Patryk Laskowski), Adrian Czerski – Kacper Wasiluk(88’Piotr Balsam), Łukasz Supleński, Hubert Fabisiak, Cezary Mitas- Dawid Makuch, Mateusz Omieciuch

Updated: 17 listopada 2020 — 12:45
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme