Przełamanie

W VII kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjeździe Makowiankę Maków Mazowiecki 2:1 (0:0). Bramki dla sokołowskiego zespołu zdobyli Hubert Fabisiak i Marcin Siedlecki.

Pierwsza odsłona spotkania była dość nudna. Więcej z gry mieli gospodarze, ale tylko dwukrotnie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Jakuba Bielińskiego. Najpierw po wycofaniu spod linii końcowej z ósmego metra spudłował jeden z zawodników Makowianki, a następnie rywale byli bliscy zdobycia prowadzenia uderzeniem z rzutu wolnego, ale świetnie spisał się sokołowski golkiper. Jedyną groźną akcję ze strony gości mógł spożytkować Piotr Goś, jednak uderzenie głową z kilku metrów było niecelne. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Łukasz Parzonka.

Podopieczni Rafała Marcyniuka znakomicie rozpoczęli drugą połowę. W 51’ rzut wolny z okolic środkowej linii wykonał Hubert Fabisiak. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Łukasz Buczyński i oddał instynktowny strzał na bramkę. Futbolówka trafiła w rękę jednego z defensorów i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Fabisiak i dał prowadzenie swojemu zespołowi. Dwadzieścia minut później goście zdobyli niemal identycznego gola. Znów stały fragment wykonywał Fabisiak a największym zdecydowaniem w polu karnym wykazał się Marcin Siedlecki, który wykorzystał niezdecydowanie defensywy. Od tej pory przyjezdni skupili się na obronie wyniku, oddając inicjatywę gospodarzom. Ich próby opierały się głównie na wrzutkach z bocznych stref przy których pewnie interweniował Bieliński oraz cała obrona. W 81’ sposób na bramkarza gości znalazł Kamil Majkowski. Uderzeniem w samo okienko z około 25 metrów nie dał mu szans. Mimo, że do końca meczu pozostał sporo czasu to udało się dowieźć korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

Pierwsze zwycięstwo bardzo cieszy. Trzeba jednak przyznać, że w tym sezonie sokołowscy piłkarze mieli lepsze mecze. Bardziej zasługiwali na komplet oczek m.in. w spotkaniu z Nadnarwianką czy Koroną Ostrołęka. Nie mniej o stylu nikt za chwilę nie będzie pamiętał.

Makowianka Maków Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 1:2 (0:0)

Bramki: Kamil Majkowski 81’ – Hubert Fabisiak 51’(k), Marcin Siedlecki 71’

Podlasie: Jakub Bieliński – Kacper Komycz, Kamil Horowicz(90’Mateusz Jarkowski), Łukasz Buczyński – Łukasz Parzonka, Marcin Siedlecki(86’Piotr Osial), Hubert Fabisiak, Piotr Goś – Daniel Klimczuk(80’Piotr Domański), Łukasz Skwarek(72’Adrian Czerski), Michał Panufnik

Updated: 25 września 2019 — 11:10