Porażka z wiceliderem

 

W XXIII kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski uległo na wyjeździe Mazovii Mińsk Mazowiecki 0:1(0:1).

Sokołowianie do Mińska pojechali bez pauzującego za kartki Dawida Makucha oraz kontuzjowanego Michała Panufnika, ale za to ze świetnie zorganizowaną grupą kibiców, która przez cały mecz głośno dopingowała piłkarzy Podlasia. Spotkanie rozpoczęło się od delikatnej przewagi gości, którzy wywalczyli dwa stałe fragmenty gry z okolic pola karnego. Obie te okazje nie przyniosły jednak zamierzonego efektu. W miarę upływu czasu inicjatywę przejmowali faworyzowani gospodarze. Zaskoczyli rywali wysokim pressingiem z którym podopieczni Adriana Żurańskiego nie potrafili sobie poradzić. Mimo naporu ze strony Mazy to Podlasie mogło otworzyć wynik. W okolicach 25 metra futbolówkę jednemu z defensorów odebrał Dawid Kobus, popędził na bramkę, ale zbyt długo składał się do strzału i został zablokowany. Niestety niewykorzystana  szansa po chwili się zemściła. Kibice zebrani na stadionie byli świadkami najładniejszej akcji meczu. Rozklepana defensywa gości mogła tylko patrzeć jak Krystian Przyborowski pakuje piłkę praktycznie do pustej bramki.

Obraz gry po przerwie znacznie się zmienił. Na placu zrobiło się dużo więcej miejsca co powodowało spięcia w obu polach karnych. Najlepszą okazję po stronie mińszczan miał Janusz Nojszewski, natomiast przyjezdni odpowiadali głównie stałymi fragmentami. W samej końcówce sprytne uderzenie głową Pawła Buczyńskiego znakomicie wybronił Dominik Pusek, a w doliczonym czasie o włos od wyrównania był Dominik Krupa.

Piłkarze Żurańskiego mogą czuć niedosyt. Co prawda to Mazovia zaprezentowała wyższą kulturę piłkarską, ale Podlasie pokazało, że od czołówki ligi dzielą tylko detale.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 1:0 (1:0)

Bramka: Krystian Przyborowski 32’

Podlasie: Bartosz Gralik – Kamil Horowicz(67’Dominik Krupa), Dominik Barciak, Kacper Komycz – Łukasz Skwarek, Hubert Fabisiak, Mohamed, Iago – Dawid Kobus(82’Paweł Buczyński), Cezary Mitas(82’Jacek Toczyski), Mateusz Omieciuch.

Updated: 25 maja 2021 — 21:32
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme