Porażka w derbach regionu

W XII kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski uległo na własnym boisku Pogoni II Siedlce. Po tej porażce sokołowianie spadli na przedostatnie miejsce w tabeli.

Dla gospodarzy spotkanie mogło się zacząć bardzo dobrze, ale w będący w dogodnej sytuacji Łukasz Supleński spudłował. Prostopadłym podaniem kolegę uruchomił Przemek Głowacz. Kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michał Panufnik trafił w słupek, natomiast dobitka Kacpra Komycza zatrzymała się na poprzeczce. Z biegiem czasu swoje szanse zaczęli stwarzać także goście. Najlepszą z nich zmarnował Dominik Barciak, który uderzył prosto w bramkarza. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem chociaż dogodniejsze okazje mieli podopieczni Rafała Marcyniuka.
Obraz gry w drugiej połowie nieco uległ zmianie. Więcej z gry mieli siedlczanie, natomiast piłkarze Podlasie z upływem minut wyraźnie opadali z sił. Goście swoją przewagę udokumentowali golem w 56′ kiedy to najprzytomniej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Igor Łęczycki i skierował futbolówkę do siatki. Ze strony Sokołowian po stronie plusów w ofensywie należy zaliczyć jedynie strzał z rzutu wolnego Głowacza spokojnie wyłapany przez Alberta Posiadałę.

Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce 0:1 (0:0)
Bramka: Igor Łęczycki 56′

Podlasie: Jakub Bieliński – Kacper Komycz, Kamil Horowicz, Łukasz Buczyński – Daniel Klimczuk(66’Łukasz Parzonka), Marcin Siedlecki(10’Karol Przybyszewski), Hubert Fabisiak, Piotr Osial(66′ Piotr Goś), Łukasz Supleński(80’Łukasz Skwarek) – Michał Panufnik(80’Mateusz Jarkowski), Przemek Głowacz.

Updated: 28 października 2019 — 13:50
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme