Podlasie 5 Wektra 1

W 28.kolejce siedleckiej ligi okręgowej, Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na własnym boisku Wektrę Zbuczyn 5:1(2:1). Identycznym rezultatem zakończył się jesienny mecz pomiędzy tymi zespołami.

Stawiani w roli faworyta gospodarze weszli w mecz dość niepewnie. W związku z tym w 9’ Konrad Kotowski musiał wyciągać piłkę z siatki. Dobrą akcję zespołu ze Zbuczyna wykończył Maciej Wróbel. Na szczęście już w następnej akcji udało się doprowadzić do wyrównania. Zrobił to Daniel Klimczuk wykorzystując dobre podanie od Przemka Głowacza i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans. Dziesięć minut później Sokołowianie znów skutecznie rozmontowali defensywę Wektry. Ponownie w rolę asystenta wcielił się Głowacz, który w okolicach pola karnego odnalazł Marcina Siedleckiego, a ten silnym uderzeniem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Od tego momentu Podlasie niemal całkowicie panowało na placu gry. Najlepszą okazję do potwierdzenia dominacji miał Kacper Komycz, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Mimo ogromnej przewagi podopiecznych Rafała Marcyniuka to goście mogli zdobyć bramkę. Tuż przed przerwą faul Karola Przybyszewskiego na jednym z rywali przyniósł jedenastkę przyjezdnym. Znakomitą interwencją popisał się Kotowski i dzięki temu Podlasie zeszło do szatni prowadząc.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Ambitnie grająca Wektra nie była w stanie stawić czoła dobrze dysponowanemu zespołowi z Sokołowa. Podlasie szukało kolejnych goli, by zapewnić sobie spokojną końcówkę. Dwubramkowe prowadzenie dał Przemek Głowacz, który po kiksie Jakuba Nowotniaka pierwszy dopadł do futbolówki i umieścił ją w siatce. Na 4:1 podwyższył sam Nowotniak uderzeniem z kilku metrów w krótki róg. Piątą bramkę zdobył Głowacz wykorzystując podanie od Daniela Klimczuka. Najskuteczniejszy strzelec Podlasia wygrał pojedynek bark w bark z obrońcą i ustalił wynik meczu.

Podlasie Sokołów Podlaski – Wektra Zbuczyn 5:1(2:1)

Bramki: Przemek Głowacz 50’(as. J.Nowotniak), 79’(as. Klimczuk), Daniel Klimczuk 11’(as. Głowacz), Marcin Siedlecki 21’(as. Głowacz), Jakub Nowotniak 66’(as. P. Buczyński)

Podlasie: Kotowski – Goś, Komycz, Przybyszewski(75’M.Nowotniak), Ł.Buczyński – P.Buczyński, Klimczuk(85’Hajdas), Siedlecki, Fabisiak, J. Nowotniak(68’Domański) – Głowacz

Updated: 11 czerwca 2018 — 18:59
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme