Pierwsza porażka u siebie. Pilica wypunktowała Podlasie

W zaległym meczu I kolejki mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski uległo na własnym boisku Pilicy Białobrzegi 1:4 (0:1). Gol dla gospodarzy padł po trafieniu samobójczym.

Podopieczni Adriana Żurańskiego mecz rozpoczęli odważnie. Wysoko zaatakowali jednego z faworytów ligi. Efektem takiej postawy były dwa celne strzały Mateusza Omieciucha i Łukasza Supleńskiego. W obu przypadkach spokojnie interweniował golkiper z Białobrzeg. Niestety dobre dziesięć minut zakończyło się… trafieniem dla rywali. W zamieszaniu po rzucie rożnym do futbolówki dopadł Adrian Karasek i precyzyjnym uderzeniem z okolic szesnastki nie dał szans Adamowi Filipiukowi. Od tego momentu przyjezdni prezentowali wyższą kulturę gry i lepiej operowali piłką, ale nie stworzyli sobie żadnych klarownych sytuacji. Ze strony Podlasia szczególnie aktywni byli Omieciuch i Dawid Kobus, ale ich starania także nie przyniosły żadnych wymiernych korzyści w postaci okazji bramkowych. Najbliżej wyrówniania był natomiast Michał Panufnik jednak jego strzał głową przeszedł minimalnie obok słupka.

Sokołowianie mogli znakomicie rozpocząć drugą część gry. W 53′ Omieciuch przedarł się między dwójką stoperów i w sytuacji sam na sam trafił w nogi bramkarza. Niestety był to jeden z niewielu pozytywnych akcentów w ofensywie w całym meczu. W miarę upływu czasu coraz wiekszą kontrolę nad spotkaniem przejmowali przyjezdni. Swoją przewagę potwierdzali kolejnymi trafieniami. W 67′ jeden na jeden z Filipiukiem znalazł się Bartłomiej Niedziela i nie zmarnował szansy. Dziesięć minut później prowadzenie podwyższył Michał Kucharczyk. Gospodarze mieli chwilę radości gdy po ostrym dośrodkowaniu z prawej strony Kobusa piłkę do własnej siatki skierował Hubert Skrzypek. Niestety tuż przed końcem wynik ustalił Marcin Rawski z bliskiej odległości dobijając strzał jednego z kolegów.

Ekipa z Bialobrzeg była o klasę lepsza i udowodniła, że nie przypadkowo jest wymieniana jako jeden z faworytów do awansu.
Podlaski Sokołów Podlaski – Pilica Białobrzegi 1:4(0:1)
Bramki: Hubert Skrzypek 83′(sam)- Adrian Karasek 10′, Bartłomiej NIedziela 67′, Michał Kucharczyk 77′, Marcin Rawski 90′
Podlasie: Adam Filipiuk – Piotr Balsam(53’Cezary Mitas), Michał Panufnik, Kacper Komycz, Adrian Czerski- Dawid Kobus(86’Paweł Buczyński), Łukasz Supleński, Hubert Fabisiak(86’Mateusz Czarkowski), Adrian Wełpa – Mateusz Omieciuch, Dawid Makuch(80’Kacper Wasiluk)

Updated: 15 października 2020 — 13:36
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme