Pewna wygrana w Radomiu

W przedostatniej kolejce sezonu 2020/2021 Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjeździe Radomiak II Radom 3:1 (1:1). Bramki dla sokołowskiego zespołu zdobyli Łukasz Skwarek, Łukasz Parzonka i Dominik Barciak.

Mimo sporych problemów kadrowych sokołowianie jechali do Radomia w roli zdecydowanego faworyta. Mogli to potwierdzić już w pierwszej minucie kiedy to Iago Rodriguez podaniem za linię obrony uruchomił Mateusza Omieciucha. Najlepszy strzelec Podlasia nieczysto trafił w futbolówkę i nie wykorzystał okazji. Niestety w następnej akcji gospodarze objęli prowadzenie. Rzut wolny z okolic pola karnego wykorzystał Maciej Klimas. Przyjezdni nie zwiesili głów i bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Omieciuch, najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Skwarek i głową umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu podopieczni Adriana Żurańskiego przejęli inicjatywę. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, a jedną z nich wykorzystał Łukasz Parzonka. Szansę miał również debiutant w podstawowej jedenastce- Bartosz Kostrzewa, ale w pojedynku sam na sam nie potrafił pokonać golkipera rywali. Z ostrego kąta próbował również Omieciuch, ale także bezskutecznie.

Druga odsłona stała pod znakiem jeszcze większej dominacji gości. Pod bramką Bartosza Gralika nie działo się praktycznie nic, natomiast po drugiej stronie swoje szanse mieli m.in. Omieciuch, Hubert Fabisiak i Dominik Barciak. Trafić do siatki udało się tylko temu ostatniemu. Bramkarza Radomiaka pokonał uderzeniem z rzutu karnego po faulu w szesnastce na Omieciuchu. Oprócz kompletu punktów równie istotnym aspektem spotkania był debiut w pierwszej drużynie dwóch 16-latków – Adama Zająca i Wiktora Kosiorka. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój.

Na zakończenie udanego sezonu nasz zespół zmierzy się na własnym boisku z KS Warka. Mecz odbędzie się w sobotę. Początek o 17.

Radomiak II Radom – Podlasie Sokołów Podlaski 1:3 (1:1)

Bramki: Maciej Klimas 4’- Łukasz Skwarek 8’, Łukasz Parzonka 34’, Dominik Barciak 70’(k)

Podlasie: Bartosz Gralik(65’Miłosz Bieliński) – Dominik Krupa, Hubert Fabisiak, Mateo Rodriguez – Iago Rodriguez, Bartosz Kostrzewa(60’Jacek Toczyski), Mohamad El Azouan, Łukasz Parzonka(84’Adam Zając)-Cezary Mitas(84’Wiktor Kosiorek), Łukasz Skwarek(46’Dominik Barciak), Mateusz Omieciuch

Updated: 8 czerwca 2021 — 11:31
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme