Na początek … trzy punkty

W słoneczne, niedzielne  popołudnie piłkarze Podlasia zmierzyli się w Siedlcach w pierwszym meczu rundy rewanżowej z Wilgą Miastków. Po szybko zdobytych trzech bramkach w pierwszej połowie  oraz jednej w drugiej nasz zespół odniósł pewne zwycięstwo 4-1.

 

Podlasie Sokołów Podlaski – Wilga Miastków 4 – 1 (3-1)

Bramki: Siedlecki 3′, J.Nowotniak 8′, Kobus 17′, Głowacz 55′ – Biedrzycki 43 ‚

 

Skład: Kotowski – Goś, Przybyszewski (42′ Horowicz), Komycz, Ł.Buczyński (78′ Czorniej)- Kobus, Siedlecki (87′ Hajdas), Fabisiak, J.Nowotniak (55′ Klimczuk), P.Buczyński (83′ M.Nowotniak) – Głowacz

 

Zdecydowanym faworytem spotkania było Podlasie. Pierwszy kwadrans zdecydowanie to potwierdził. Sokołowianie narzucili własne warunki gry i szybko przełożyło się to na wynik. Już w 3’ dobre zgranie Przemka Głowacza wykorzystał Marcin Siedlecki, pokonując bramkarza rywali w sytuacji sam na sam. Jak się później okazało współpraca tej dwójki miała kluczowy wpływ na rezultat, bo obaj mieli znaczny udział przy większości trafień. W 8’ wynik podwyższył Jakub Nowotniak płaskim strzałem z okolic szesnastki. Trzeciego gola zdobył Dawid Kobus wykańczając strzałem do pustej bramki dwójkową akcje Głowacz- Siedlecki. Wysokie prowadzenie nie zadowoliło podopiecznych Rafała Marcyniuka, którzy mogli zaliczać kolejne gole, ale czterokrotnie na przeszkodzie stawał sędzia odgwizdując pozycje spalone. Przynajmniej w trzech przypadkach te decyzje były bardzo wątpliwe. Końcówka pierwszej połowy to już gorsza postawa nominalnych gospodarzy. Kilka minut naporu Wilgi wystarczyło, by Konrada Kotowskiego pokonał Jakub Biedrzycki.
W drugiej połowie na placu gry działo się niewiele. Podlasie w pełni kontrolowało przebieg wydarzeń i mimo kilku okazji tylko raz umieściło piłkę w siatce. Zrobił to Przemek Głowacz skutecznie zamykając dośrodkowanie Piotra Gosia. Całą tę sytuacje poprzedziła indywidualna akcja w środku pola Marcina Siedleckiego, który minął trzech rywali i świetnie zagrał na prawą stronę.

Mimo kilku przestojów pierwszy mecz można zaliczyć do udanych. Cieszy komplet punktów i postawa zespołu szczególnie przed przerwą. Jednak w najbliższą sobotę piłkarzy Podlasia czeka trudniejszy sprawdzian, bo zmierzą się z liderem – Mazovią II Mińsk Mazowiecka. Wtedy dobre 45-minut może nie wystarczyć.

Updated: 27 marca 2018 — 23:45
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme