Lider zbyt mocny

W XIV kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski przegrało na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi 0:6(0:2).

Sokołowianie na mecz z liderem udali się osłabieni, bo karę za nadmiar żółtych kartek musieli odcierpieć Mateusz Omieciuch i Kacper Komycz. Faworyzowana Pilica od początku meczu narzuciła swoje warunki gry i chciała szybko zdobyć prowadzenie. Ta sztuka udała się w 5 minucie kiedy to Kamil Czarnecki kapitalnym strzałem z woleja wykończył dośrodkowanie jednego z kolegów. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji i w 23 minucie została udokumentowana drugim trafieniem. Daleki wyrzut z autu Adriana Karaska celnym strzałem głową zakończył Bartosz Zawadzki. Od momentu straty drugiej bramki Podlasie zaczęło grać lepiej i kilkukrotnie zagroziło bramce strzeżonej przez Adamczyka. Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego okazję miał Adrian Wełpa, ale zabrakło precyzji. Dobre prostopadłe podanie Michała Panufnika do Dawida Makucha zapoczątkowało bardzo ciekawą akcję, ale w ostatniej fazie Makuch źle zagrał do będącego w idealnej pozycji Dawida Kobusa. Swoją szansę miał także Łukasz Supleński, ale będąc w szesnastce nieczysto trafił w futbolówkę.

Druga połowa to już popis gry podopiecznych Tomasza Grzywny. Pierwszy kwadrans nie wskazywał na tak wysoką porażkę Sokołowian, ale później ekipa z Białobrzeg podkręciła tempo. W 58’ uderzeniem z rzutu karnego Filipiuka pokonał Mateusz Gliński. Cztery minuty później lot piłki po uderzeniu bardzo aktywnego Glińskiego w ostatniej chwili zmienił Damian Winiarski i nie dał szans sokołowskiemu golkiperowi. Na kwadrans przed końcem ponownie Gliński skutecznie egzekwował rzut karny. W tej sytuacji drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Łukasz Skwarek. Niestety w ślady kolegi poszedł Michał Panufnik, który także przedwcześnie musiał udać się do szatni. Obie kartki zostały pokazane za podważanie decyzji sędziego. Rozbite Podlasie na pięć minut przed końcem dobił Michał Kucharczyk.

Porażka z liderem i głównym faworytem do awansu była wkalkulowana. Najważniejsze żeby jak najszybciej wyciągnąć wnioski i poprawić humory. Przed podopiecznymi Adriana Żurańskiego arcyważny mecz z Prochem Pionki, który będzie idealną okazją na rehabilitację.

Pilica Białobrzegi – Podlasie Sokołów Podlaski 6:0(2:0)

Bramki: Kamil Czarnecki 4’ Bartosz Zawadzki 23’, Mateusz Gliński 58’, 74’, Damian Winiarski 62’, Michał Kucharczyk 85’

Podlasie: Adam Filipiuk – Łukasz Skwarek, Michał Panufnik, Kamil Horowicz, Adrian Czerski – Dawid Kobus, Hubert Fabisiak, Łukasz Supleński, Cezary Mitas(73’Kacper Wasiluk), Adrian Wełpa(60’Paweł Buczyński) – Dawid Makuch

Updated: 9 listopada 2020 — 14:56
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme