Koniec pięknej serii

W XXI kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski uległo na wyjeździe Oskarowi Przysucha 0:1 (0:1). Sokołowianie tym samym przerwali serię pięciu wygranych z rzędu.

 

Oba zespoły przystępowały do spotkania jako sąsiedzi w tabeli. Zarówno jedni jak i drudzy mogli w dłuższej perspektywie myśleć o ligowym podium. O ile w przypadku Podlasia trzeba by uznać to za sukces, o tyle dla gospodarzy jest plan minimum, bo Oskar przed sezonem był wymieniany jako zespół, który może powalczyć o baraże. Początek meczu podobnie jak cała pierwsza połowa był bardzo zamknięty. Drużyny skupiły się głównie na tym, by nie stracić gola. Ze względu na to, że robiły to dobrze w polach karnych działo się niewiele. Nieco więcej z gry miała ekipa z Przysuchy, ale Bartosz Gralik nie miał wiele pracy. Podlasie postraszyło kilkoma strzałami z dystansu, jednak próby Cezarego Mitasa i Dawida Kobusa nie przyniosły powodzenia. Tuż przed przerwą gospodarze otworzyli wynik meczu. Trzeba przyznać, że dopisało im bardzo dużo szczęścia. Uderzenie z dystansu Tomasza Zagórskiego odbiło się od pleców Yago Rodrigueza i futbolówka kompletnie zmyliła bezradnego sokołowskiego golkipera. Prawdopodobnie gdyby nie rykoszet piłka nie trafiłaby nawet w światło bramki.

Druga odsłona była dużo bardziej otwarta. Mogło paść więcej goli, ale jak się okazało nie padł ani jeden. Blisko wyrównania był Dominik Barciak. Mocne uderzenie z ostrego kąta pewnie odbił jednak Wieczorek. Podopieczni Łukasza Wiśnika straszyli głównie stałymi fragmentami gry. Po jednym z nich znakomitą okazję zmarnował jeden z zawodników Oskara, który będąc trzy metry od bramki nie zdołał trafić do siatki. W doliczonym czasie punkt na głowie miał Dawid Makuch, ale jego sytuacyjny strzał był zbyt lekki i został wyłapany przez bramkarza rywali.

Każda seria się kiedyś kończy. Niestety właśnie nastał koniec kapitalnej serii sokołowian, ale do rozegrania zostało jeszcze pięć kolejek, więc to idealny moment, by ją wyrównać. Na to właśnie liczymy.

Oskar Przysucha – Podlasie Sokołów Podlaski 1:0 (1:0)

Bramka: Tomasz Zagórski 45’

Podlasie: Bartosz Gralik – Kamil Horowicz(46’Dominik Krupa), Dominik Barciak, Michał Panufnik – Łukasz Parzonka(70’Mateo Rodriguez), Hubert Fabisiak(70’Kacper Komycz), Mohamad, Yago-Dawid Kobus(46’Łukasz Skwarek), Dawid Makuch, Cezary Mitas(78’Jacek Toczyski)

Updated: 10 maja 2021 — 21:28
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme