Kolejna wyjazdowa porażka

W XI kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski uległo na wyjeździe Wkrze Żuromin 1:2(0:0). Jedyną bramkę dla sokołowskiego zespołu zdobył Przemek Głowacz.

Mecz pomiędzy drużynami z dołu tabeli obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy po kilkunastu minutach powinni prowadzić przynajmniej dwoma golami. Niestety Marcin Siedlecki oddał niecelny strzał głową z kilku metrów, natomiast Łukasz Buczyński w zamieszaniu podbramkowym także nie trafił do siatki. Gospodarze również mieli swoje stuprocentowe okazje. Po fatalnym błędzie obrony sokołowian napastnik Wkry przelobował Jakuba Bielińskiego, ale futbolówkę z linii wybił Kamil Horowicz. Po za tą sytuacją kilkukrotnie dobrze interweniował sokołowski golkiper, a raz piłka zatrzymała się na poprzeczce. W każdej z tych akcji dziwiła bierność defensywy Podlasia. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem głownie ze względu na indolencję strzelecką obu ekip.

Kilka chwil po przerwie podopieczni Rafała Marcyniuka objęli prowadzenie. Prawą stroną popędził Siedlecki i wypatrzył na piątym metrze dobrze ustawionego Głowacza, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Następna akcja powinna przynieść drugie trafienie. Będący w polu karnym Łukasz Supleński został nieprzepisowo powstrzymany przez defensora rywali. Ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych na stadionie sędzia nie zauważył faulu. W odpowiedzi gospodarze doprowadzili do wyrównania. Uderzenie Tomasza Kamińskiego i nieszczęśliwy rykoszet od Horowicza pozwolił Wkrze cieszyć się z trafienia. Obie ekipy grały bardzo ofensywnie. W środku pola było bardzo dużo miejsca i można było przypuszczać, że nie był to ostatni gol w meczu.  Minutę  później ponownie przed szansą stanął Supleński, ale jego silny strzał przeszedł minimalnie obok słupka. Niestety skuteczniejsi byli piłkarze z Żuromina. Na pięć minut przed końcem zbyt krótkie wybicie po rzucie rożnym wykorzystał Damian Koryto i potężnym uderzeniem ustalił wynik.

Wkra Żuromin – Podlasie Sokołów Podlaski 2:1 (0:0)

Bramki: Tomasz Kamiński 60’, Damian Koryto 87’ – Przemek Głowacz 52’

Podlasie: Jakub Bieliński – Kacper Komycz, Kamil Horowicz, Łukasz Buczyński – Piotr Goś(76’Piotr Domański), Hubert Fabisiak, Marcin Siedlecki, Piotr Osial(67’ Łukasz Parzonka)-Łukasz Supleński(77’Jakub Nowotniak), Daniel Klimczuk(80’Adrian Czerski), Przemek Głowacz(90’Mateusz Jarkowski)

 

Updated: 22 października 2019 — 17:29
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme