Trzy karne, trzy punkty i lider

W XIX kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na własnym boisku Wektrę Zbuczyn 4:1(2:0). Łupem bramkowym podzielili się Hubert Fabisiak i Łukasz Supleński.

Pierwsza połowa podobnie jak całe spotkanie nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Goście skupili się głównie na uważnej grze w obronie, natomiast Podlasie mimo sporej przewagi biło głową w mur. Przełamanie przyszło w 26 minucie kiedy to dośrodkowanie z prawej strony boiska od Łukasza Buczyńskiego zamykał Dawid Kobus. Krótkim zwodem próbował minąć obrońcę, ale był faulowany. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Hubert Fabisiak i pewnym uderzeniem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Od tego momentu podopiecznym Rafała Marcyniuka grało się łatwiej, ale na wymierne efekty trzeba było czekać kilkanaście minut. Tuż przed przerwą za przewinienie jednego z rywali na Przemku Głowaczu arbiter ponownie podyktował jedenastkę. Za drugim razem Hubert Fabisiak również był bezbłędny.

Wydawało się, że po zmianie stron faworyzowani gospodarze dobiją przeciwnika. Niestety w 54 minucie Damian Golec fantastycznym strzałem z dystansu pokonał bezradnego Konrada Kotowskiego. Stykowy wynik podziałał mobilizująco na Podlasie, które ruszyło do zdecydowanych ataków. W rezultacie drugi raz tego dnia faulowany w polu karnym był Przemek Głowacz. Arbiter po raz kolejny słusznie wskazał „na wapno”. Po raz trzeci do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Fabisiak i znów wygrał próbę nerwów z golkiperem Wektry. Następna akcja przyniosła czwarte trafienie. Wszystko zaczęło się od prostopadłego podania Łukasza Buczyńskiego do Przemka Głowacza. Najlepszy strzelec zespołu wypatrzył dobrze ustawionego na ósmym metrze Łukasza Supleńskiego. Pomocnikowi nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.

Trzy punkty oraz remis Hutnika Huta Czechy z Tajfunem Jartypory pozwoliło zespołowi z Sokołowa wskoczyć na pozycję lidera tabeli. Oby tak zostało do końca sezonu.

Podlasie Sokołów Podlaski – Wektra Zbuczyn 4:1 (2:0)

Bramki: Hubert Fabisiak 26’(k), 43’(k), 70(k), Łukasz Supleński 72’ – Damian Golec 54’

Asysty:

1:0 – Faul na Kobusie

2:0 – Faul na Głowaczu

3:1 – Faul na Głowaczu

4:1- Głowacz

Podlasie: Konrad Kotowski – Łukasz Buczyński, Karol Przybyszewski, Kamil Horowicz, Michał Piotrowski(21’Daniel Klimczuk) – Dawid Kobus(79’Piotr Domański) , Łukasz Supleński(82’Łukasz Parzonka), Hubert Fabisiak, Kacper Komycz(85’Patryk Laskowski), Piotr Osial(73’Michał Adamczuk) – Przemek Głowacz(88’Paweł Piotrowski)

 

Updated: 9 kwietnia 2019 — 12:30
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme