Fatalny zakończenie rundy

W ostatniej kolejce rundy jesiennej IV ligi mazowieckiej Podlasie Sokołów Podlaski przegrało na wyjeździe z KS Łomianki 0:4(0:1). Sokołowianie trzy bramki stracili w ostatnich pięciu minutach meczu.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Mimo lepszej gry w pierwszej połowie tylko trzykrotnie udało się wymanewrować sokołowską defensywę. W dwóch przypadkach świetnie nogami interweniował Jakub Bieliński, natomiast na pięć minut przed końcem został pokonany przez Kevina Przygodę. Trzeba przyznać, że pomocnik z Łomianek otrzymał znakomite podanie od jednego z kolegów, umiejętnie przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i nie dał szans sokołowskiemu bramkarzowi. Jeszcze przy stanie 0:0 wyborną okazję miał Przemek Głowacz, ale z kilku metrów trafił w golkipera rywali. Asystę mógł zaliczyć Hubert Fabisiak, który posłał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Obraz gry na początku drugiej połowy nieco się wyrównał. Podopieczni Rafała Marcyniuka coraz częściej dochodzili do głosu i można było odnieść wrażenie, że są w stanie doprowadzić do remisu. W 50’ pociągany za koszulkę w polu karnym był Michał Panufnik. Faul widzieli wszyscy zgromadzeni na stadionie oprócz arbitra, który nie odgwizdał przewinienia. Kilka minut później po rzucie wolnym wykonywanym przez Fabisiaka udało się trafić do siatki. Niestety Głowacz, który zdobył bramkę był na spalonym. W miarę upływu czasu szeregi obronne sokołowian były coraz mniej szczelne. Nie tylko ze względu na chęć gonienia wyniku, ale także ubytek sił. Ten stan był widoczny szczególnie w ostatnich pięciu minutach kiedy to gospodarze raz po raz punktowali bezradnych gości. Zrobili to kolejno: Michał Kielak, Joel Zamora Gil i Mateusz Leszczuk.

Słabą rundę sokołowianie zakończyli na 14 miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Do bezpiecznego miejsca teoretycznie brakuje niewiele, ale żeby marzyć o utrzymaniu trzeba bardzo solidnie przepracować zimowy okres przygotowawczy.

KS Łomianki – MKS Podlasie Sokołów Podlaski

Bramki: Kevin Przygoda 39’, Michał Kielak 85’, Joel Zamora Gil 87’, Mateusz Leszczuk 90’

Podlasie: Jakub Bieliński – Łukasz Buczyński, Kamil Horowicz(72’Mateusz Jarkowski), Kacper Komycz – Łukasz Parzonka, Hubert Fabisiak, Michał Panufnik(80’Łukasz Skwarek), Adrian Czerski- Piotr Osial(66’Karol Przybyszewski), Daniel Klimczuk, Przemek Głowacz.

Updated: 19 listopada 2019 — 10:25
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme