Dwie strzelby rozstrzelały Fenix

W XXIII kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało Fenix Siennica 4:1(2:1). Po dwie bramki zdobyli Łukasz Supleński i Przemek Głowacz.

Gospodarze weszli w mecz z ogromnym zaangażowaniem. Od początku zaatakowali wysokim pressingiem. Niestety po 30 minutach bez efektu bramkowego opór nieco zelżał. Paradoksalnie właśnie wtedy udało się zdobyć prowadzenie. Architektem całej akcji był Jakub Nowotniak, który prostopadłym podaniem uruchomił Łukasza Supleńskiego. Były piłkarz Czarnych Węgrów przelobował golkipera i zaliczył swoje dwudzieste trafienie w sezonie. Siedem minut później było już 2:0. Tym razem w roli asystenta wystąpił Piotr Goś, a kolejnego gola zdobył Supleński. Pomocnik huknął nie do obrony z około 20 metrów. Zapas dwóch bramek znów wprowadził wśród piłkarzy Podlasia rozluźnienie. Tuż przed przerwą błąd Karola Przybyszewskiego wykorzystał jeden z rywali i w sytuacji sam na sam pokonał Piotra Szymańskiego.

Druga odsłona zapowiadała się na dość ciężką. Na szczęście tak nie było, bo po raz kolejny Sokołowianie mogli liczyć na instynkt strzelecki Przemka Głowacza. W 47’ Goś popędził lewą stroną, wypatrzył tuż przed polem karnym Głowacza, a ten precyzyjnym uderzeniem po ziemi podwyższył wynik. Następna groźna akcja to kolejne trafienie najlepszego strzelca okręgówki. Krótkim podaniem napastnika uruchomił Nowotniak. Przemek mając przed sobą tylko bramkarza z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Na szczególną uwagę w tej sytuacji zasługuję sposób przyjęcia futbolówki. 
Z tego meczu można wyciągnąć same pozytywy. Głównie jeśli chodzi o sposób gry i zaangażowanie. Pewne trzy punkty z bardzo trudnym rywalem(tylko dwie porażki w sezonie) muszą cieszyć. Tym bardziej biorąc pod uwagę ilość absencji. Podlasie zagrało bez siedmiu podstawowych zawodników.

Podlasie Sokołów Podlaski – Fenix Siennica 4:1(2:1) 
Bramki: Łukasz Supleński 35’, 42’, Przemek Głowacz 47’, 52’

Podlasie: Piotr Szymański – Michał Piotrowski, Kacper Komycz, Karol Przybyszewski- Piotr Osial(70’Mateusz Wierzbicki), Hubert Fabisiak, Jakub Nowotniak(86’Łukasz Parzonka), Piotr Goś(88’Mateusz Jaszczuk)- Łukasz Supleński(86’Piotr Chrzanowski), Paweł Buczyński(77’Paweł Piotrowski), Przemek Głowacz(89’Michał Adamczuk)

Updated: 3 maja 2019 — 19:31
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme