Dobry początek, fatalny koniec

W drugim spotkaniu sezonu 2020/2021 Podlasie Sokołów Podlaski przegrało na wyjeździe z Zamłyniem Radom 1:3 (1:0). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Michał Panufnik.

W upalne sobotnie popołudnie obie drużyny miały bardzo ciężkie warunki do gry. Lepiej w mecz weszli goście, którzy po 11 minutach objęli prowadzenie. Rzut wolny z okolic pola karnego wykonywał Mateusz Omieciuch. Precyzyjnym dośrodkowaniem odnalazł Michała Panufnika. Wysoki stoper uprzedził bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Trzy minuty później kolejna akcja sokołowian mogła przynieść drugiego gola. Przytrzymywany za koszulkę w polu karnym był Dawid Makuch. Arbiter zauważył przewinienie, odgwizdał rzut karny, ale po konsultacji z asystentką zmienił decyzję.  Od tego momentu przyjezdni oddali inicjatywę. Kilkukrotnie dobrymi interwencjami popisywał się Adam Filipiuk. Raz futbolówka została wybita z linii bramkowej przez defensora gości. Podopieczni Adriana Żurańskiego odpowiedzieli kilkoma próbami z dystansu. Bliski szczęścia był szczególnie Paweł Buczyński po którego uderzeniu piłka otarła się o spojenie słupka z poprzeczką.

Druga odsłona toczyła się pod dyktando ekipy z Radomia. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa po przerwie do wyrównania doprowadził Piotr Nowosielski wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony jednego z kolegów. Podlasie mogło szybko odpowiedzieć, ale uderzenie aktywnego Buczyńskiego zatrzymało się na słupku. Niestety kolejna akcja dała drugiego gola gospodarzom. Była niemalże identyczna jak ta, która przyniosła wyrównanie. Jedyną różnicą był egzekutor. Tym razem Filipiuka pokonał Mateusz Kubica. Trzy minuty później ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie gospodarzy. Tym samym sokołowianie stracili trzy bramki w ciągu dziewięciu minut. Do końca spotkania mimo usilnych prób i gry z przewagą jednego zawodnika nie udało się zmniejszyć rozmiarów porażki.

Zamłynie Radom – Podlasie Sokołów Podlaski 3:1 (0:1)

Bramki: Piotr Nowosielski 58’ Mateusz Kubica 63’67’ – Michał Panufnik 11’

Podlasie: Adam Filipiuk – Łukasz Skwarek, Michał Panufnik(55’Mateusz Steć), Kacper Komycz, Michał Piotrowski(70’Piotr Balsam) – Dawid Kobus(88’Paweł Piotrowski), Cezary Mitas(70’Łukasz Supleński), Hubert Fabisiak, Adrian Wełpa(32’ Paweł Buczyński), Mateusz Omieciuch – Dawid Makuch

Updated: 24 sierpnia 2020 — 11:49
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme