Cenna wygrana w Siedlcach

W XVIII kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjeździe Pogoń II Siedlce 2:0(0:0). Do bramki rywali trafili Mateusz Omieciuch i Dawid Makuch.

Siedlczanie do spotkania przystąpili wzmocnieni pięcioma piłkarzami, którzy są w kadrze pierwszego zespołu. Ten fakt sprawiał, że delikatym faworytem starcia byli gospodarze. Nie wpłynęło to w żaden sposób na postawę sokołowian, bo już od pierwszych minut narzucili swoje warunki gry. W 5 minucie bardzo blisko otwarcia wyniku był Dawid Kobus, ale w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę ponad bramką. Chwilę później groźnie uderzał Mateusz Omieciuch jednak futbolówka minimalnie minęła prawy słupek. W odpowiedzi Marcin Burkhardt i Kamil Dmowski uderzeniami z dystansu próbowali pokonać Bartosza Gralika. Obie próby były niecelne. Po upływie kwadransa goście wreszcie trafili do siatki. Szybka wymiana podań pomiędzy Kobusem i Łukaszem Parzonką była początkiem akcji, którą skutecznie zamknął Dawid Makuch. Po krótkiej chwili radości okazało się, że sędzia dopatrzył się bardzo wątpliwego spalonego. Wątpliwości były tym większe, że asystent podnióśł chorągiewkę po dłuższym zastanowieniu. Ta sytuacja nie wybiła z rytmu podopiecznych Adriana Żurańskiego. Przyjezdni nadal posiadali optyczną przewagę, ale nie potrafili rozbić szczelnego muru rywali. Ta sztuka była trudniejsza, bo część swojej uwagi skupiali na dyskusjach z trójką sędziowską, która wyraźnie nie miała najlepszego dnia. W ofensywie biało- niebieskich działo się niewiele. Jedynym zagrożeniem były stałe fragmenty wykonywane przez Burkhadta. Pod koniec pierwszej połowy groźnie uderzał także Cezary Bujalski, ale Gralik skutecznie odbił piłkę.
Początek drugiej połowy nieco odbiegał od obrazu sprzed przerwy. Przewagę pozycyjną uzyskali gospodarze. Dogodną sytuację miał Jan Helak, ale Gralik ponownie był na posterunku. Z biegiem czasu na placu gry robiło się coraz więcej miejsca. Był to dobry prognostyk dla Podlasia, które prezentowało wyższą kulturę piłkarską. Na dziesięć minut przed końcem udało się otworzyć wynik. Lewą stroną popędził Yago Rodriguez wypatrzył dobrze ustawionego Omieciucha, a ten precyzyjnym uderzeniem obok Posiadały trafił do siatki. Kluczowym momentem taj akcji był odbiór w środku pola Kamila Horowicza. Pięć minut później Dawid Makuch zamknął mecz wykorzystując dobre podanie od Kobusa. Napastnik popisał się w tej sytuacji zimną krwią i praktycznie zapewnił zespołowi komplet oczek. Goście mogli dobić Pogonistów, ale próby Yago oraz Patryka Wyrozębskiego nie przyniosły spodziewanego efektu. Tuż przed zakończeniem meczu kolejną cegiełkę do wygranej dołożył Gralik, który w fantastyczny sposób zbił futbolówkę ponad bramkę po uderzeniu głową jednego z rywali. Sokołowski golkiper po raz kolejny pokazał, że włada niesamowitym refleksem.
Sokołowianie potwierdzili, że są w dobrej formie. Jako jedyny zespół wygrali oba mecze po przewie zimowej. Utrzymując taką dyspozycję utrzymanie nie powinno stanowić problemu.
Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 0:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Omieciuc 80′, Dawid Makuch 85′
Skład: Bartosz Gralik – Kamil Horowicz(82’Dominik Krupa), Dominik Barciak, Mateo Rodriguez(61’Hubert Fabisiak)-Łukasz Parzonka(66’Cezary Mitas), Mohamed el Azouan, Kacper Komycz, Yago Rodriguez – Dawid Kobus(89’Jacek Toczyski), Mateusz Omieciuch, Dawid Makuch(86’Patryk Wyrozębski)

Updated: 20 kwietnia 2021 — 13:14
MKS Podlasie Sokołów Podlaski © 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Frontier Theme