45 minut to zbyt mało

W VI kolejce mazowieckiej IV ligi Podlasie Sokołów Podlaski uległo na własnym boisku Ząbkovi Ząbki 2:4(2:2). Bramkę dla gospodarzy zdobył Adrian Czerski oraz trafienie samobójcze zaliczył obrońca rywali.

Podlasie przystąpiło do meczu w bardzo eksperymentalnym zestawieniu. Trener nie mógł skorzystać z siedmiu zawodników mogących myśleć o grze w podstawowym składzie. Ten fakt przyczynił się do fatalnego początku w wykonaniu gospodarzy. Już w 5 minucie po wślizgu w polu karnym Kacpra Komycza arbiter podyktował jedenastkę. Skutecznym egzekutorem był Konrad Cichowski. Kilka minut później ten sam zawodnik ponownie pokonał Jakuba Bielińskiego. Bramkę poprzedziła strata w środku pola, z której skrzętnie skorzystał piłkarz Ząbkovii. Po dwóch mocnych ciosach miejscowi przejęli inicjatywę. Najpierw faulowany w polu karnym był Daniel Klimczuk. Gdy wszyscy zgromadzeni na stadionie myśleli, że sędzia wskaże „na wapno” ten wyciągnął żółty kartonik i ukarał zawodnika Podlasia za domniemaną symulkę. Mimo niepowodzeń podopieczni Rafała Marcyniuka nie składali broni. W 21’ po będzie w komunikacji pomiędzy defensorem a bramkarzem z Ząbek ten pierwszy wpakował futbolówkę do własnej siatki. W ostatniej akcji przed przerwą dośrodkowanie z prawej strony od Łukasza Parzonki wykorzystał Adrian Czerski. Uderzeniem szpicem buta doprowadził do remisu. Całą sytuacja rozpoczęła się od kilku przemyślanych podań w środku pola.

Druga odsłona stała pod znakiem dominacji gości. Mogłoby być inaczej gdyby przy wyniku 2:2 chociaż jedna z kontr sokołowian została wykorzystana. Zabrakło jednak zimnej krwi. Oprócz skuteczności zabrakło też szczęścia co najlepiej obrazuje trzecia bramka. Po centrze z rzutu rożnego futbolówka niefortunnie odbiła się od Michała Panufnika i wtoczyła się do siatki. Chwilę później Podlasie dobił Cichowski zaliczając tym samym hat-tricka. Do końca meczu na placu gry działo się niewiele. Mimo prób Podlasie nie potrafiło sforsować defensywy rywali, natomiast przyjezdni skupili się na pilnowaniu wyniku.

Podlasie Sokołów Podlaski – Ząbkovia Ząbki 2:4 (2:2)

Podlasie: Jakub Bieliński – Kacper Komycz, Łukasz Buczyński, Michał Piotrowski – Łukasz Parzonka, Hubert Fabisiak, Jakub Nowotniak(79’Bartłomiej Czerkas), Piotr Goś(84’Mateusz Jarkowski) – Adrian Czerski⚽️(69’Paweł Piotrowski), Daniel Klimczuk(78’Piotr Domański), Michał Panufnik

Updated: 16 września 2019 — 17:20