40-stka Głowacza

W przedostatniej kolejce sezonu 2018/2019 Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjeździe Wilgę Miastków 0:6(0:4). Trzy bramki zdobył Przemek Głowacz, dwie Dawid Kobus, natomiast jedno trafienie samobójcze zanotował piłkarz gospodarzy.

Podlasie przystąpiło do meczu w roli zdecydowanego faworyta. Od pierwszych minut przejęło inicjatywę, ale w początkowym fragmencie gra niezbyt się kleiła. Dopiero po 20 minutach sokołowianie przeprowadzili składną akcję i od razu przyniosła ona prowadzenie. Prawym skrzydłem popędził Dawid Kobus, wyłożył futbolówkę na jedenasty metr do Przemka Głowacza, a ten uderzeniem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu na dobre rozwiązał się worek z bramkami. Chwilę później po chytrym dośrodkowaniu w pole karne Huberta Fabisiaka, Kamil Latuszek uprzedził własnego bramkarza i strzelił samobója. W 34’ było już 3:0. Prostopadłe podanie w stronę Pawła Buczyńskiego było zalążkiem sytuacji bramkowej. Skrzydłowy sprytnie unikając spalonego podał do ustawionego przed pustą bramką Głowacza, który dopełnił formalności. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył bardzo aktywny Dawid Kobus. Akcja prawą stroną i przytomna podcinka nad bramkarzem przyniosła czwarte trafienie. Gospodarze odpowiedzieli dwoma groźnymi strzałami z dystansu. Raz świetnie interweniował Konrad Kotowski, natomiast przy drugiej próbie futbolówka przeszła minimalnie obok bramki.

Wysokie prowadzenie do przerwy i żar lejący się z nieba pozwolił gościom na zwolnienie tempa w drugiej odsłonie. Mimo to mogli i powinni zdobyć więcej niż dwie bramki. Swoich sytuacji nie wykorzystali m.in. Kacper Komycz i Dawid Kobus. Ten drugi zrehabilitował się na dziesięć minut przed końcem kiedy w indywidualnej akcji minął bramkarza i trafił do siatki. Wcześniej bardzo ładnego gola zdobył Głowacz, który wykorzystał niepewne wyjście golkipera Wilgi i z około 25 metrów go przelobował. Było to 40-ste trafienie najlepszego snajpera okręgówki w sezonie.

Po tym zwycięstwie Podlasie jest bardzo blisko awansu do IV Ligi. W najbliższą niedzielę w ostatniej kolejce wystarczy zremisować z zamykającym tabelę Tajfunem Jartypory. Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe, ale tego nie można zepsuć.

Wilga Miastków – Podlasie Sokołów Podlaski 0:6(0:4)

Bramki: Przemek Głowacz 21’, 34’, 63’, Dawid Kobus 42’, 79’, Kamil Latuszek 23’(sam)

Podlasie: Konrad Kotowski – Łukasz Buczyński, Karol Przybyszewski, Daniel Klimczuk(60’Michał Piotrowski) – Piotr Osial(60’Mateusz Wierzbicki), Kacper Komycz(70’Łukasz Parzonka), Hubert Fabisiak, Piotr Goś(66’Piotr Domański) – Dawid Kobus(82’Kamil Horowicz), Paweł Buczyński, Przemek Głowacz

Updated: 11 czerwca 2019 — 16:48